| VlaDtz99 a întrebat:

Cand ma uit in DxDiag imi arata ca placa mea video are memoria de 3732MB. Totusi, cand joc Fifa15 (low totul), am in jur de 30fps. Celelate componente sunt ok, nu ma pot plange. Am optimizat si jocul din NvidiaExperience si tot cam asta e. Pot face ceva sa mearga jocul cu 40 fps sau nu stiu. Placa video e Nvidia Geforce Gt620

1 răspuns:
| Vofuse a răspuns:

Ai placa video veche. Depinde si de procesor. Nu conteaza neaparat memoria placii video. Cu cat e mai mare cu atat suporta rezolutii mai mari.