| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, am o intrebare pentru cei ce stiu sa raspunda, de ce multa lume imi spune ca am placa video slaba, etc(adevarat la jocuri la mine e altfel eu sunt pe laptop ei pe pc), deci in dxdiag am aflat ca placa mea video este la toate specificatiile mai buna fata de nvidiagtx force 960, un lucru este mai mare la nVIDIA, frecventa mhz aia am aflato pe internet cat ar avea placa mea video pentru ca nu imi arata, la nVIDIA este mai mare frecventa(as vrea sa stiu frecventa daca e mai mare cu ce ajuta si memoria cu ce?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Incearca sa pui intrebarea in limba romana. DXDiag e un rahat, daca vrei sa stii ce si cum e cu placa ta video, te uiti cu GPU-Z.

| K0sti a răspuns:

Nu compari placa video de laptop cu cea de desktop, chiar daca sunt acelasi model! De ce, vei afla citind pe net! Cum a spus si KodrutZ, foloseste limba romana! Nu uita de cratima!