| BogdanTrodor a întrebat:

Care este cel mai bun windows pentru sisteme pc slabe pentru jocuri.

Răspuns Câştigător
| TheNexus a răspuns:

Recomand Ultimate 64bit

1 răspuns:
| TheNexus a răspuns:

Windows 7 pentru sisteme slabe

| BogdanTrodor explică (pentru TheNexus):

Si ce versiune de win7 sa fie?

| BogdanTrodor explică (pentru TheNexus):

Ce versiune de win7 sa fie?

| DanySenpai a răspuns (pentru BogdanTrodor):

In ziua de azi, majoritatea jocurilor necesita o versiune de windows de 64biti pentru a putea rula, cel mai nou exemplu fiind World of Warcraft. De cand au aplicat ultimul patch, sistemele cu versiuni de Windows de 32biti NU pot rula jocul.

Eu iti recomand Windows 7 de 64Biti, insa trebuie sa ai macar 4GB de RAM, daca ai 6-8, esti pe drumul cel bun.

Pana acum eu am rulat Windows 7 Ultimate 32Bit si am fost atat de frustrat din cauza ca nu puteam juca jocuri care nu aveau cerinte incredibile, exemplu fiind Fallout 4 sau Far Cry Primal, care, daca aveam Windows 64Bit, le puteam rula decent, insa cu cel de 32Bit nici nu puteam deschide aplicatia.

Tin sa mentionez, Windows de 32Bit poate aloca Maxim 4GB RAM, daca ai 10GB, doar 4 for fi folositi.
Windows de 64Bit are un maxim de 128GB de RAM.

Sper ca asta te-a lamurit putin!

| TheNexus a răspuns (pentru BogdanTrodor):

Recomand Ultimate 64bit