| DeeDeea a întrebat:

Care este diferenta intre un aparat DSLR si unul Coolpix?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Coolpix este o serie de camere produse de Nikon. La fel cum Pepsi e marcă înregistrată a The Coca Cola Company. De fapt tot Coca Cola e.
DSLR digital single-lens reflex sunt o clasă de camere foto care folosesc oglinzi pentru a trimite imaginea către senzorul optic, imaginile sunt transformate în format digital, reieșind o fotografie foarte calitativă.
Există aparate Coolpix DSLR, dar și aparate Coolpix pentru amatori.

| DeeDeea explică (pentru valentingb):

Multumesc!

| valentingb a răspuns (pentru DeeDeea):

Http://www.thelwcollection.com/......mera-3.jpg

Așa arată toate, dar sunt și unele care nu sunt DSLR dar au forma asta.
Observi oglinzile în desen.
Cu plăcere!

| DeeDeea explică (pentru valentingb):

Multumesc din nou. vreau sa incep fotografia si imi trebuiesc niste mici informatii happy