| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Cat timp ma va duce un laptop de gaming cu rtx 2070 si procesor i7, jucand cele mai noi jocuri pe detalii medium-high-ultra? Macar vreo doi ani fara sa fiu nevoit sa trec pe un pc de gaming, deoarece jocurile vor fi din ce in ce mai solicitante?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus cati rami are laptopul? 8GB e minimul si va fi de la 9-12 in sus. Daca as fi in locul tau as trece pe consola. Un laptop de gaming e mai scump decat un PS4 Pro. Am dat peste 3000 lei pe un laptop cand cu vreo 2200 luam consola si ducea toate jocurile pe max. Plus ca pe PS4 ai exclusivitati precum The last of us, Uncharted, God of War. As lua o consola dar nu ma mai tine buzunarul happy
Procesorul ales de tine e foarte bun. Placa video e foarte buna. Problema e ca jocurile PC avanseaza foarte tare. Cativa ani vei fi ok cu laptopul asta dar in cele din urma as trece pe consola.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru anonim_4396):

Am 16 gb ram pe el, am sa trec si pe consola cand apare xbox x series, dar eu prefer sa ma joc pe pc, am ales laptop pentru ca sunt la facultate si am nevoie de mobilitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Are destui GB. Peste cap happy
Daca inca esti la facultate un sfat ar fi sa te axezi mai mult pe ea si mai putin pe jocuri. Jocurile te prind si pierzi timp ce l-ai putea pune la contributie sa inveti pentru facultate. Un job bun dupa absolvire nu se capata prin jocurihappy
Ca relaxare mai merge dar cand ai un PC foarte bun tentatiile sunt multe si jocurile foarte faine happy