| Blonda00 a întrebat:

Caut pe cineva sa ma ajute sa fac server metin2 fara sa dau bani!
Cine ma ajuta sa fac un sv de mt2 va rog fara sa dau banii?
Si vreau sa stiu mai multe detalii... big grin va rog :*
Id meu :loredana_regina_ta@yahoo.com
Cine imi spune sau ma ajuta primeste funda cei lanti vot happy

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Salut!
2 Nu prea o sa te ajute cineva.
3 Ca sa faci un server de Metin2 trebuie sa ai:
Peste 1 Gb Ram.
Placa video de 512Mb-2Gb minim.
Viteza la net minim 5 Mpbs.
Sa ai IP STATIC NU Dinamic.
Si programele:
Virtualbox sau (Virtualpc2007)
Pormap
Server Files
Clientul
Navicat
Filezila
Xampp
Homapage

4 Daca vrei sa faci un server de Metin2 uitete la aceste tutoriale (de mai jos) si o sa inveti cum se face un server pe Ip.
Iar daca ai Ip dinamic (conteaza prin ce ppoe, router, etc) si iti voi da si link cum sa faci.
Acuma eu iti dau link cum sa faci un server de Metin2 prin IP (STATIC).
Linkul:
http://played.to/pqgc4djg9rqb

Vizionare placuta.
Mult Succes cu servarul de Metin2.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Adica prin ip dar nu platesc nimic?

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

App de unde iau ip Static?

| Fcsb_Marian_2000_kQb7 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Merge sa faci si prin ip dinamic mai documenteazate! tongue

50 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Deci pana la urma s-a rezolvat aceasta problema cu crearea unui server de metin2.
Dar nu stiu de ce trebuia asa de multe mesaje?
Sa inventat (Mesenger, PM private).
Iar daca nu va merge intrati pe un Browser si acesati acest sait care va permite sa va logati ca si cum ati fi pe facebook, yahoo, etc.
http://www.iwantim.com

Eu nu am voie sa postez mai mult de 5 mesaje pe zi ca sunt suspendat temporar.

Iar daca s-a rezolvat ignorati acest mesaj.
Felicitari NinjaSharinganul pentru Funda si pentru tutorial.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Mie nu imi merge mess-ul sad

| Mihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Conteaza eroarea.
Poti macar sa zici ce eroare ai:Ex:eroarea 82133, Eroarea mesenger...
Si eu iti zic cum sa o repari fara prea multe complicati ok.
Sau sa vb prin PM privat ca nu pot sa dau mai mult de 5 mesaje/zi.
Astai ultimul mesaj pe ziua de azi daca vrei sa vb cu mine prin PM privat.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Dar tot nu m-a ajutat sa imi fac un sv am toate programele am descarcat clientul acum nu stiu ce sa fac sad

| Mihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Ce trebuie sa faci.
1 Nu stiu vorbiti aicea lucruri care trebuiau vorbite pe mes din acest punct de vere ca m-am uitat la cate raspunsuri ati dat? Credeam ca faceti romane aicea?
2 Ziceati ca nu va merge mesul daca nu merge am dat un site care sa mearga online.
Sau cel mai sigur ca sa iti repari o problema gen messenger daca este o problema sa zicem asa Gen Internet, nu iti merge browserul nu iti merge mesul nu iti merge conexiunea.Asta se intampla la 50%-60% cu aceasta problema.
Pentru a rezolva aceasta problema.
Si iti apare o eroare aleg cea mai simpla eroare ca tu nu ai zis eroarea sau poate ai rezolvato?
Eroarea Messenger troubleshooter asta-i doar un exemplu.
Care sunt 2 Metode:
1 Start=Control Panel=Internet Settings (Internet Properties).
Advanced dai click pe Reset.
Security dai click pe Reset all zones to default level.
Si dai OK.
2 Click pe Messenger/properties/Compatibility.
Bifezi (Run this program in compatbility mode for (windows 98/Win Me).
Problema s-a rezolvat.

3 Ca sa faci servarul trebuie sa stii pe cel faci IP sau pe hamachi.
Iar daca vrei sa il faci pe IP trebuie sa fie IP static daca ai IP dinamic nu iti merge.
4 Virtualbox/New/
Name:Orice Nume
Type:BSD
Version:FreeBSD (Default)
Next
Memory bagi la inceput ca un fel de test de 512Mb Ram.(Next)
Use an exist virtual hard driver file (Bifezi si cauti in folder fisierul) Serverul Files (.vhd) dai click pe el si dupa ce ai dat dai pe Create.
Restu sunt foarte usor de facut.
Oricum eu nu dau asa multe raspunsuri ca NinjaSharinganul ca sunt suspendat temporar si am dreptul doar la 5 raspunsuri/zi.

| Blonda00 explică (pentru Mihail2020):

Nu am inteles nimic laughing)) Baga id meu in lista si vb pe mess. app erroarea imi apare cum ai zis tu la messs.

| Mihail2020 a răspuns:

Un lucru simplu si la obiect.
Ziceai ca nu iti merge messul atunci degeaba dau add?
Oricum nu mai fac alte server de Metin2 si pentru altii este multa bataie de cap.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Iti raspund la toate acele intrebari.
1 Ai static (conexiunea ta la internet).
Astai IP TAU:
http://adresameaip.go4it.ro/

Daca dai un restart (laptop/calculator) si nu se schimba Ip este Static daca vezi ca s-a schimbat este dinamic.
Ex:Cand m-am uitat era 5.12.31.122 dupa restart (deconectare=conectare la internet) am 5.12.99.250 deci s-a schimbat Ip.
IP Dinamic se schimba.
Ip Static ramane asa cum este.

Aicea conteaza ce fel de Ip ai Dinamic sau Static (Sus am explicat fiecare).

Ip nu il cumperi aicea mai conteaza Firma de unde ai tu internet si iti dau ei STATIC sau DINAMIC.

Chiar daca ai IP Dinamic merge sa faci si servarul pe Ip Dinamic dar conteaza Firma si cum ai internet (Router, Stick, cablu, fibra optica, etc).
Conexiunea ta la internet.

Poti sa faci si pe Dinamic dar parcurgi mai multe etape sa zic asa, trebuie sa faci cateva modificari/setari iar dupa aceea merge si servarul.

Bazele sunt la inceput daca ai trecut de aceea etapa restul este floare la ureche.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Si iti raspund la urmatoarea intrebare cu ADD?
Crearea unui server de Metin2 este foarte usor nu este chiar asa greu, diferenta nu este mare decat cu Ip sa schimbi si atat restul sunt doar modificari.
1 Stiu ca nu ai mai fost GM, GA, OWN pe un server si vrei sa iti creez tu un server sa fii si tu GM.
2 Pentru tine este primul tau servar de Metin2 cum ar veni dar nu stii ce trebuie sa faci.
3 Eu nu prea am timp sa iti creez un server de Mt2, am un program incarcat o luna de zile.
4 Ca sa faci un server de Metin2 nu prea este complicat daca te uiti cum se face iti dai seama ca nu este asa de greu.
5 Nu adaug in lista mea persoane necunoscute sau care nu stiu nimic despre ei.(FARA SUPARARE)

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Poate pentru tine e usor + videoclipul de mil-ai dat nu merge si nu se vede bine altul nu ai? (Lasa-mi link-ul programelor. care am nevoie )

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am ip Static e bine?

| Blonda00 explică (pentru Blonda00):

Static am ip e bine?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Vezi ca am scurtat linkurile ca sa nu ma intind pe zeci de pagini.
Filezila:
http://goo.gl/jVqDjs
Portmap:
http://goo.gl/HuIzYR
Virtualbox:
http://goo.gl/l3wrf
Xampp:
http://goo.gl/CYD1H3
Navicat:
http://goo.gl/KX44tj

Server Files, Clientul si Homapage astea le alegi tu.
Homapage:Cum sa arate pagina de inregistrare.
Server files si Clientul:Dupa servarul tau cum sa fie PVP-PVM lvl 99-250, etc.

Dar iti dau asa un sait de unde sa ei:
Aicea gasesti Servar Files (o gramada de servere si alegi care iti place tie si poti sa il downlondez) La Subiecte nu la Anunturi.
http://goo.gl/bC0AED

Homapage:
http://goo.gl/pZnN9K

Ca sa le descarci iti cere sa te inregistrezi, te poti inregistra si downlonda.
Servarul vine odata cu Clientul sau ce Clienturi sunt compatibile Servarului.

Mai am dar nu stiu daca prin videoclip pricepi, ca am unul se vede clar bine dar problema sta asa ca este pe hamachi.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Poti sa iti setezi calitatea de la 360p pana la 720p (HD).
Tutoriale:
Partea I
http://www.youtube.com/watch?v=gq0sk-5b8fk

Partea II
http://www.youtube.com/watch?v=pPflLwLRn6Y
Mersi pentru funda.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Deci toate programele le pun intr-un folder? npc meriti funda... tongue te rog ar fi mai bine sa imi pui id in lista si sa ma mai ajuti... nu cred ca o sa ma descurc. sad

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Uite cum faci.
Pui un folder toate acolo dar separat.
In acel folder ai asa (un folder cu Filezila altu cu Navicat).
Iar cand il instalezi programele iti apare si pe Desktop (poti sa le pui pe toate intr-un folder frumos ca sa nu cauti stai sa vad este sus jos dreapta) asa te duci in acel folder stii unde este si ai rezolvat.
Sa ai teamviewer 9.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Pentru ce imi trebuie temviewer 9? Apropo cred ca nu mai fac nu ma descurc nu imi iasa sad de loc am incercat crying dc nu ma ajuti tu? Am toate programele dar nu stiu nu imi iasa sad

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Am zis Teamviewer 9 sa descarci ca intram la tine si te ajutam.
Asa ca daca nu vrei eu nu te fortez.
Am dat si add la mes dar...
De asta ziceam sa te ajut daca nu doresti nu te fortez.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Pai dc nu ai zis asa? Da vreau big grin apropo nu stiu dc nu imi merge mess-ul crying imi da error si google... dc oare?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Cum toata lumea zice acest lucru imi da eroare la mes?
Sunt peste 95321 de erori la mesenger sa iti dau rezolvarea tipul de eroare ca sa iti zic cum se rezolva!
Tipul de eroare:eroare...

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Da-mi add aici. daca vrei si descarc teamviewer 9 si iti zic in privat id si parola sa intri si sa ma ajuti ok?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Aicea ai ADD pe TPU.
Si da te ajut.
Iti trimi mesaj privat.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Ok trimite-mi mesaj big grin

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

sad dc nu ma lasa sa iti trimit mesaj?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Mai trimite odata mesajul ca trebuie sa mearga.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Nu merge...crying iti dau aici?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Dao aicea.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Stai putin big grin

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Id :878 267 200 parola : 2354 intra acum tongue

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Hai intra. app tot nu merge si fa sv... lasa mess-ul tongue big grin :*

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mai esti app id :878 267 200 parola 9485

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Blonda00):

Dar nu stiu parola

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Heyy gata id :878 267 200 parola 1444

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Helloooo haii mai esti? Heyy gata id :878 267 200 parola 1444

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Frate te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Frate te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com.

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salut ninja te rog ma ajuti sa fac un server de metin2 pe hamachi add : adytzzuady@ymail.com.

| racoltzaadi a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Ma ajuti sa fac si eu unul te rog adauga-ma pe yahoo : adytzzuady@ymail.com.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru racoltzaadi):

Acest subiect este inchis (odata ce a oferit funda, si-a rezolvat problemele pe care le avea legat de aceast lucru).
PStongueoti sa faci o intrebare legata de problema ta nu sa te adaug eu sa iti fac tie servarul de Mt2.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Da nu am facut nici.un sever degeaba am dat funda.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Am vrut sa te ajut.
2 Pe mes vb linistit fara stres am vrut sa rezolv aceasta problema pe care ai tu in calculator care nu iti merge conexiunea ta la internet pe browsere.
3 Am vrut sa iti fac un server.
4 Trebuia sa instalezi cateva programe pe care le-am cerut.
5 Am vrut sa o rezolv repede ca am si eu problemele mele.
6 Ai noroc ca nu vreau sa fiu Traker,( sa iti sparg parole...).
7 Eu nu degeaba dau raspunsuri si zic ce programe trebuie sa ai, cand le ai pe toate atunci poate facem pana atunci.

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Dar am descarcat programele ce programe lipsesc?

| Blonda00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Bine am uitat sa descarc Xampp crying o sa il descarc acum daca vrei sa ma mai ajuti de bine. daca nu nu. sad

| DeeaDeea12 a răspuns:

SonyMt2 - PvM/PvP - Level 250 - Rate 500% (Weekend 1.000 )!
- System language RO/EN.
- New client v8.0 new update 2017.
- Deschis de 5 ani.
- Fara 6/7.
- Mai multe detalii aveti in link-ul de mai jos:

http://sonymetin2.ro/prezentare/

| DanielSturgide a răspuns:

Domnilor,nu asa se procedeaza

| racoltzaadi a răspuns:

Ninja te rog ma ajuti sa fac un server pe hamachi? add: adytzzuady@ymail.com

| Oancea_Iacov_1998 a răspuns:

Buna! Am sa-ti zic ceva 1 Nimic nu-i gratis 2 este greu eu am un server hostat dau 40 de euro pe luna tu gaseste-ti un webhosting cu 5 euro si iti fac ei tot. tu numa faci ce zici ei altfel n-ai nici o seansa sa faci un server calumea.