| suntperfect a întrebat:

Ce conteaza la un procesor ca sa imi mearga fifa 11, 12,13?
Eu stiu numai de frecventa,altceva ce mai conteaza?
Vreau sa imi iau un procesoru si nu stiu ce procesor sa iau ca sa imi mearga jocurile de genu fifa bine,adica sa mearga, fara lag!
Eu momentan am un Intel celeron dual core e1500 2.20ghz,si vreau unl mai bun,pentru jocuri, de maxim 3 milioane!
Cine raspunde cel mai bine primeste

Răspuns Câştigător
| TheNewSanta a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E599KBBBM/ scuze nu mai gasesti pe eMAG core 2 quad sau duo

6 răspunsuri:
| TheNewSanta a răspuns:

Sall de 3 milioane nu pre iti ei mai nimic bun...
mai stange bani gen 800 de lei si ia-ti un Intel core i5 quad core de 3.1 si te tine fara problema...dar acum depinde si ce placa de baza ai si sursa...

| suntperfect explică (pentru TheNewSanta):

Am o placa de baza asrock g31m-s,oare o sa mearga procesorul ala care ai zis tu?

| TheNewSanta a răspuns:

Sall ...imi pare rau dar nu iti merge... uite aici ( http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-S/ ) uita-te la cpu si acolo iti zice ce poti suporta si e nasol ca tu ai ddr 2 ca ram si ala e mai scump. sfatul meu e sa iti iei un pc nou :D

| suntperfect explică (pentru TheNewSanta):

Nee nu iau altu, zi tu cel mai bun procesor care imi suporta placa de baza! ok?

| TheNewSanta a răspuns (pentru suntperfect):

Intel core 2 duo sau core 2 quad... oricare

| suntperfect explică (pentru TheNewSanta):

Zi tu un model de procesor, ca vreau sa imi iau unul cat de poate de repede ca procesorul meu momentan este celeron dual core e1500 2.20ghz,dezastru de slab, si vreau sa imi iau unul mai bun cat se poate de repede!

| TheNewSanta a răspuns (pentru suntperfect):

Http://www.emag.ro/......E599KBBBM/ scuze nu mai gasesti pe eMAG core 2 quad sau duo