| yonutz6399 a întrebat:

Ce credeti. Vreau sa-mi fac un pc de gaming le componente, dar nu stiu, sa adaug adamblarea standard de la pc garage sau sa il duc la un magazin de calculatoare din oras.Iar tipul de acolo (patronul) se intelege forte bine cu noi si ne-a ajutat mereu cu orice din domeniul calculatoarelor.Ce sa aleg? La asamblarea standard, nu-mi place ca trebuie sa plătesc 30% in avans.

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Salut, eu zic sa nu platesti, nu are nici un rost. Mai bine iti iei piesele doar de la ei si le duci la magazinul de calculatoare de la tine din oras. Iesi mai bine daca ti le pun ei, 30% e cam mult. Si in plus nici nu stii ce iti fac pe acolo, dar daca il duci in oras si il cunosti pe patron iti dai seama ca o sa ti-l faca serios. Funda?