| yonutz6399 a întrebat:

Ce credeti. Vreau sa-mi fac un pc de gaming le componente, dar nu stiu, sa adaug adamblarea standard de la pc garage sau sa il duc la un magazin de calculatoare din oras.Iar tipul de acolo (patronul) se intelege forte bine cu noi si ne-a ajutat mereu cu orice din domeniul calculatoarelor.Ce sa aleg? La asamblarea standard, nu-mi place ca trebuie sa plătesc 30% in avans.
Funda

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

In afara de montarea procesorului care necesita un pic atentie si rabdare, restul e floare la ureche. Scuza-ma daca esti cu gaming-ul ar trebui sa stii sa-ti asamblezi calculatorul singur.

Altfel spus orice magazinas de calculatoristi ti-l poate asambla fara probleme.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Inca ceva, analizeaza bine preturile componentelor comparandu-le cu preturile de la sigmanet, sau mediadot. Nu stiu de ce dar am impresia ca platesti la pc garage mai mult, degeaba.