| Ardelean777 a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe pc daca am placa video de 128 mb, 1gb ram

28 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Relativ putine, mai ales daca e o placa video onboard. Uita de jocurile noi, aparute dupa anul 2006 in sus.

Vezi lista de aici. Contine multe jocuri vechi care sigur iti vor merge pe o placa video de 128mb.

http://www.tpu.ro/......ie-mmorpg/

Iti recomand sa cauti clipuri de gameplay pe youtube ca sa vezi care joc iti place.

| AlexandruMatei123 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Auzi frate am si eu un pc :
Processor : Intel celereon 3. 06Ghz.
Ram: 1 gb.
Placa video 82945G Express Chipset Family.
Ce jocuri mi-ar merge pe el da sa nu fie metin2, cs sau alte porcarii, vreau un joc in care sa ma atraga si sa imi placa sa ma joc pe el daca poti da-mi cateva jocuri care le sti si merge pe placa mea. Apropo placa mea video este de 64 mb. Multumesc anticipat.

| Danişor a răspuns:

Analfabetule nici nu stii sa scrii

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Iata citeva:
-Wheelman
-Gta VC, SA, 3,
-Call of duty pina la modern warfare
-Flat out 1, 2,
-Fall out 1, 2, 3
-CrossFire
-Counter strike
-Fifa toate
-Sniper ghost warrior toate
-Elite sniper toate
-Bioshock
-Far cry 1, 2,
-Mafia 1, 2
-STALKER
-Half life 1, 2
-Sims toate
-King of the road
-18 steel wheels
-Simcity 1, 2, 3, 4
-Sniper
-Angry birds toate
-Resident evil 1, 2, 3, 4, 5, 6
-Dead island
-World of tanks
-Neighbour from hell 1, 2, 3, 4, 5
-Metro 2033
-Test drive unlimited 1, 2
-3D Sex villa
-Race driver:Grid
-pes
-Warcraft 1, 2, 3
-Tekken 1, 2, 3
-Just cause toate
-Hitman absolutionrofessional edition
-Darksiders 1,
-Prototype 1

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Ba tu esti prost? Prototype 1 pe placa aia? nici no sa intre in joc tu dai jocuri de placa de 1gb si 4 gb rami esti prost? marsi de pe situ asta daca nu stii nimic

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

NUti place inchide ibala si nu *** kapu pidar dalbaiob, xuilo)

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Copil facut din laba trista! invata sa scrii si apoi critici! tampitule.

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Esti un handicat prost care nu stie carte parintii tai si-au consumat viata si banii pentru un dobitoc.Imi pare rau pentru ei

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Sugi... si mori

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

Sasi xui i ne psixiu dibil koncinii.din laba teau facut pe tine si pe mata. nu vorbi ce nu stii kretinule. degenerativnoe xuilo. dalbaiob. kredeam ca pe asa retardati ii tin in lokuri specialerolling on the floor

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

De murit vom muri toti, dar vezi sa nu fii tu primul pedikiobaniirolling on the floor

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Tu te uiti cum vorbesti analfabetule invata sa vorbesti! copil facut din alocatie

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Copil prost am vazut multe specimente dar nu am intalnit unu care nu stie sa scrie corect.

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

Sigur ca ai vazut, in primul rind pe tine

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

Stiu sa vb asa ca inchide ibala, cit despre skris korekt pentru tampiti ca tine nu e nevoie, korekt scriu doar pentru oamenii normalirolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Uite-te la comentariile tale nici sa scrii nu stii copil prost! Esti turk de nu stii sa scrii?

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Iar te-ai facut de ras cu prescurtarile tale retardat ce esti!

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Si inca ceva Call of duty Modern Warfare pe o placa de 128 mb? pe ce lume traiesti baiete.Nici flatout no sa ii mearga. si pe fifa toate serile? nu te pricepi deloc in acest domeniu.Si inca ceva sa moara mata... in chin de...

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

Tu romanasule poti sa te hui-sasesti cu alti cretini romani ca tine, dar nu te baga unde nu stii.HUILO

| Danişor a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Bine ca terminasi gramatica ta imi dadea niste dureri de burta.

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru Danişor):

Sa maninci mai putin **** si no sa te mai doara burtarolling on the floor

| Silvyu_Yonutz_1990 a răspuns (pentru xxxCARBONxxx):

Bai nebunule din porumb laughing) astea-s jocuri cel putin de la 512 rami pana la 1gb sau poate peste ....esti paralel rau de tot....lasa-te de sportu asta de a recomanda altor persoane jocuri cand nici ce ai tu pe pc nu sti laughing) mai bine nu te bagi! decat sa te faci de ras! dead island metro 2033 si ce ai mai mentionat tu pe acolo vrei pe 128? laughing)) mai bine ii recomandai

Tom Clancy's The Division asta cu siguranta rula fara probleme laughing)

| daniel2491 a răspuns (pentru Danişor):

Merge unele jocuri au cerinte false am call of duty modern warfare 2 si imi merge pe medium laughing la o placa de 128 mb imi merge si gta 4 pe placa de 128 mb si prototype 1 pe high fara sa sacadeze si wheelman care cere placa de 512 parca si merge

Dar sa mentionez ca am i3 7th Generation 2.4 GHZ
Placa Intel HD Graphic 128 mb Integrata (Pe laptop)
4GB Ram

Si jocurile de mai sus imi merg fara probleme big grin
Daca este sa ne referim la placa video de 128 MB

| daniel2491 a răspuns (pentru Danişor):

Da merge si de cand cere prototype 1 placa de 1gb ca cere de 256 mb placa dar la 1 gb ram nu merge macar de avea 2-3 Gb ram Rula lejer prototype 1 pe high chiar bine asta depinde si de ce procesor avea nu va mai luati dupa cerintele astea false am zis inca o data am rulat jocuri care cere mai mult decat placa mea video si le-am rulat fara probleme pe placa de 128 mb nu stiu acum cum sta treaba dar pe placa mea am rulat GTA 4, Call Of Duty Modern Warfare 2, The Wheelman in general la 4 gb ram si placa de 128 mb poti juca jocuri pentru placa de 256 mb la mine au mers majoritatea (cele care cer minim placa de 256 sa le joci pe low dar spre surprinderea mea cand am rulat prototype 1 pe high si cere placa de 256 mb la minim si cred ca de 512 la recomandat nu stiu poate am eu procesorul bun sau rami mai multi dar la el ai dreptate nu ruleaza la 1gb ram ca el cere minim 2 happy

| catalino200 a răspuns:

Incearca TotallyFame Metin2, rate 500%,iteme noi, mape noi, PVP-PVM (50-50) iteme modate, iteme noi in magazine

tip NPC(de genu:Posedate,King,Sirius si mai noi).Va astept pe server, trebuie doar sa aveti un client cu mc.txt

(server No-Ip no-hamachi), daca nu aveti puteti alege unul din cele de pe site-ul

asta:http://4metin.ro/client-uri/client-uri-modificate-2011-2012-t66019.html.De aici e simplu, trebuie doar

sa scrieti in mc.txt (care-l puteti gasi in clientul downloadat) sa in locuiti ce scrie acolo cu

metin2allystarss.zapto.org.Salva-ti si va va merge.Va puteti face cont pe acest site de inregistrare:

http://25.148.165.94/. Sante-ti toti bine veniti!
Metin2 Totally Fame by Ruff

Link client:http://4metin.ro/client-uri/client-uri-modificate-2011-2012-t66019.html

| GeoGeo6566 a răspuns:

Eu stiam ca wof merge pe o placa de minim 256

| gamesgamesgames a răspuns:

GTA san andreas, GTA vice city, GTA 3, Fifa 08, Counter Strike 1.6, Spartan, Age of Empires, Woelfenstein, Metin,