| Suciu_Tavy_1997 a întrebat:

CE parere aveti de minecraft?

4 răspunsuri:
| Alex1997fun a răspuns:

Eu,unul, zic că este un joc care te poate ţine ore bune în faţa monitorului/televizorului! Într-un timp am jucat şi eu acest joc. Având în vedere că eram un începător în lumea "Minecraft-ului", m-am plictisit foarte repede de el.Pe "survival", nu reuşeam nici cum să trăiesc mai mult de o oră(nu ştiam crafturile şi de aia), iar pe "creative" mi-am creat o căsuţă(comfortabilă mai era) şi aveam planuri de viitor, dar m-am plictisit repedelaughing. Aici, intervine componenta "online" a acestui joc.Eu,unul, nu am reuşit să o încerc! Nu am reuşit să fac un server pentru a mă juca eu cu nişte colegi de la şcoală.

În concluzie, este un joc care chiar mi-a plăcut în timpul în care l-am jucat.Îl recomand celor care au nervi de oţel! A fost o "gură de aer" printre jocurile care erau la acel moment pe piaţa.Toţi încercau să aducă grafica la un alt nivel. Minecraft a cucerit oameni prin modul său simplu din toate punctele de vedere.

Sper că te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un joc cam frumos zic eu!

| Andrey3oo7 a răspuns:

E un joc chiar foarte distractive dupa parerea mea in care poti face absolut tot ce doresti fara a lua in seama ca totul e patratos. Uite-te pe YouTube ca gen "Best creation in Minecraft".
Sunt un infinit de posibilitati si e mai fain cu modul online

Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| minecraftian a răspuns:

MINECRAFT IS JUST AWESOME
a fost creat cu idea ca poti face orice(si chiar poti face pe crative) daca joci pe single playeri te plictisesti usor dar pe multiplayer sa cunosti tot felul de oameni fiecare cu ideea lui de construi e foarte tare.grafica nu prea a fost imbunatatita deaorece cu grafica asta proasta(pentru uni) iti solicita calculatorul mai bine decat un joc cu grafica mult mai buna
si daca ar avea grafica buna ai avea nevoie de un calculator foarte bun pentru a il juca...sadsi un lucru care ii incura pe cratori cand fac update ex:
am vazut pe un video ca updatetul 1.7 vor aduga in mare:
-MULTI pesti(care nu va fi simplu deoarece vor cam lagui jucatoru)
-UN DRAGON ROSU!(va fi ceva de genu:du-te in end ormoara vechiul dragon de end si iti va da un lucru cu care sa deschizi un portal spre alta lume si acolo va fi mama dragon rosu si trebuie sa o omori, ii iei ou si il duci inapoi in vechea lume si va ecloza si vei avea un dragon rosu prieten)