| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce versiune sau versiuni de Minecraft e cea mai buna sau cele mai bune pentru moduri?

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Ultimele versiuni "Forge" de la Minecraft prin care poți încărca modurile.
Poți folosi Forge&Optifine (în combo) dacă vrei să încarci și mod și ENB (shader pack, gen SEUS/BSl/Continuum).

Ține cont de faptul că ENB-urile, cel puțin SEUS, consumă extrem de mult VRAM, dar arată cel mai bine happy

| GolopențaAdrian explică (pentru GPA):

Eu am auzit că cică 1.12.2 că are cele mai multe moduri compatibile iar eu am versiunea 1.17.1 de pe tlauncher

| GolopențaAdrian explică (pentru GPA):

Eu așa folosesc Forge și Optifine împreună dar nu pun mod de grafică că merge greu dar imi merg modurile

| GPA a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Încearcă modurile respective pe versiunea 1.17.1. Chiar dacă sunt compatibile cu 1.12.2, mai prinzi moduri care sunt compatibile cu versiuni vechi, însă rulează fără nicio problemă și pe versiunile noi, s-ar putea să-ți dea crash mai devreme sau mai târziu, cam ăsta ar fi efectul.

| GolopențaAdrian explică (pentru GPA):

Am modul de grafică BSL dar imi merge cu 12 FPS pe acel mod dar pe normal chiar și cu 40 sau 50

| GolopențaAdrian explică (pentru GPA):

Problema e că am pus și pe cea nouă unul de vreme cu fenomene meteo care era actualizat la acea versiune și nu a mers pe cea nouă doar pe aia 1.12.2