| IonyLiviu a întrebat:

Cine imi poate zice si mie unde pot gasi Componente Pc foarte ieftine, dar nu second hand? Vreau sa imi fac un PC de Gaming pe piese.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

1. www.altex.ro
2. www.pcgarage.ro
3. www.emag.ro

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Printre cele mai bune variante, eMAG.

| neutrino a răspuns:

Un pc nu se poate face din piese, ci din module. Pentru acest lucru ai nevoie sa-ti faci un plan: ce anume calitati trebuie sa indeplineasca acel calculator, ce sistem de operare trebuie sa ruleze pe el, la ce il foloseasti, apoi sa faci rost de bugetul necesar. Dupa aceea, sub indrumarea unui prieten care se pricepe, poti sa cumperi modulele dorite. Deci, asteptam aceste amanunte.

| IonyLiviu explică (pentru neutrino):

Vreau un PC pentru Gaming. Buget maxim 48 milioane dar as vrea pana in 46-47. Sistem de operare as vrea Windows 7. Imi doream sa cumpar placa asta: http://www.emag.ro/......DF0P5BBBM/
Si Intel core i7 4790k. Dar ieseam din buget, asa ca m-am decis sa iau placa asta: http://www.emag.ro/......DDWY9BBBM/
si i5 4690k. Totalul mi-a iesit de 46 milioane cu procesorul asta, si placa asta. ( cu tot cu placa baza,carcasa, placa sunte, ram-ii, dvd writer, memorie interna, ecran., etc)

| neutrino a răspuns (pentru IonyLiviu):

Acesta numesti tu un pc ieftin?

| IonyLiviu explică (pentru neutrino):

Vreau sa fie un pic mai ieftin pentru ca bugetul meu este de 48 milioane. Si vreau neaparat placa aia si i7, dar imi mai trebuie cam 10 milioane, de accea va intreb.