| suntperfect a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine?,eu as vreau sa imi cumpar o placa video noua, ma gandeam la un Asus gt 640 2gb ddr3, deoarece am vazut ca duce toate jocurile din 2012, doar ca nu sunt sigur ca va fi suportata de placa mea de baza :
Asrock g31m-s.Ce ziceti?,

Răspuns Câştigător
| Eus3b1u995 a răspuns:

O suporta stai calm, si tine minte ca trebuie sa ai si procesorul bun ca sa poti juca orice.Placa video e foarte bua dar vezi sa aiba 128 biti ca daca nu iti iei teapa.Numai b1n3.

| suntperfect explică (pentru Eus3b1u995):

Un Intel core i3 2100 3.1 ghz, ce zici, o sa ruleze aproape toate jocurile din 2012 cu placa procsorula asta?

| Eus3b1u995 a răspuns (pentru suntperfect):

Le duce bine pe toate dar iti recomand AMD PHENOM II X4 955 3. 3GHZ asta il am eu costa 480 lei. Procesoru asta nu se incurca in nici un joc nu vei avea nici un lag dar tu daca vrei cu i3 2100 e bun si ala.

| suntperfect explică (pentru Eus3b1u995):

Ok dar sa stii ca eu nu am preocesorul ala i3, momentan am un amarat de procesor Intel celeron dual core e1500 2.20ghz,dar i3 a zis tata sa mi-l ia dupa sarbatori! Dar creca am sa ii zic sa nu il mai ia daca zici ca amdu care l-ai spus tu e mai bun ca i3 meu! Dar totusi oare ce jocuri sa ruleze pe procesorul asta Intel celeron e150 cu placa video de care vorbim noi, de curiozitate?

| Eus3b1u995 a răspuns (pentru suntperfect):

Frate o sa mearga toate dar foarte sacadate nu ai vrea sa vezi cum straight face

| suntperfect explică (pentru Eus3b1u995):

Cum adica toate, si o fifa 07 ar merge sacadat?

| Eus3b1u995 a răspuns (pentru suntperfect):

Nu cred.Eu ma refer la jocurile din 2009 in coace.

| suntperfect explică (pentru Eus3b1u995):

A bine, Dar as mai avea o intrebare,(poate fi absurda)O placa video ca asta s-ar putea incalci intr-un procesor asa de slab ca astea?, adica vreau sa spun, nu o sa se intample nimic daca placa video e foarte buna si procesorul e foarte varza nu?