| spyman a întrebat:

Cine stie sa faca server de MineCraft 1.4.6 sau oricare altul plzzz Dau

5 răspunsuri:
| Georay a răspuns:

Stiu eu.Add alex_duelmis

| spyman explică (pentru Georay):

Gata
pe mess?

| PotatoMustDie a răspuns:

Http://www.youtube.com/......p?/results

http://www.minecraftwiki.net/wiki/Setting_up_a_server

Daca il vrei simplu este usor.
Descarci asta:
https://minecraft.net/download (minecraft_server.jar sau minecraft_server.exe).
Pui ce ai descarcat intr-un folder, il rulezi, si astepti sa se termine.
Apoi intrii in server.properties (sau ceva de genul) cu notepad, worldpad, notepad++ etc.
Acum trebuie sa scrii IP-ul tau unde e "server-ip" si la "online-mode" in loc de "true" scrii "false" (poti edita si restul daca te-ai prins cum sta treaba, PvP, Dificultate etc.).
Salvezi si pornesti serverul.

Enjoy!

| spyman explică (pentru PotatoMustDie):

Am facut de multe ori dar iti trebuie hamachi! eu vreau server cu bukkit cu sethome si d-astea

| PotatoMustDie a răspuns (pentru spyman):

Frate, de aici treaba se cam complica.