| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie servere samp non-stop sa aiba minim 20 playeri online, sa fie mai nou, cum am vazut pe alte servere, sa poti jefuii banca, sa cumperi decodor sa afli codurile de pornire de la masinile altora, cu licenta, pasaport etc, normal funda big grinbig grinbig grin

129 răspunsuri:
| Blablabla0012 a răspuns:

Intra pe SAMP.RoGather.Ro
Nu vei regreta! Sunt atat fete cat si baieti care joaca.
Avem un Gamemod unic.

| George123890 a răspuns:

Intrati repede pe SAMP.ROPG.RO se da lidere admini cand intrati scrieti /report m-a adus Florin

| Muntean_Alex_1946 a răspuns:

HostName: [0.3x]Csource RPG - Fostul ZITE!
Address: 94.176.163.59:7777
Players: 20 / 60
Ping: 75
Mode: Csource-RPG v2.1
Map: Romania
20 On! La 35 On cine aduce cei mai multi playeri
primeste helper!
Mai multe detalii YM : hackalex1
Skype : hack_anonim1?

| MinecraftDenisuk a răspuns:

Servere samp romanesti pro-gaming.samp.ro server samp romanesc samp Romania
servere samp, samp server, servere samp romanesti 2013, servere samp roleplay

[center][img]http://s19.postimg.org/6j65txaz7/6_5_logo_pro_gaming.png[/img][/center]

[b][color=red]Hostname:[/color] [color=black]Pro-Gaming: RPG Server[/color]
[color=red]Versiune SA:MP:[/color] [color=black]0.3x[/color]
[color=red]Sloturi:[/color] [color=black]150[/color]
[color=red]Adresa IP:[/color] [color=green]93.119.26.212:7777[/color]
[color=red]Gamemode:[/color] [color=black]Pro-Gaming v1.0.1[/color]
[color=red]Harta:[/color] [color=black]LS * LV * SF[/color]

[color=red]Forum:[/color] http://pro-gaming.ro

[img]http://img801.imageshack.us/img801/7176/fji.gif[/img] [/b]

[color=red][b]Te-ai saturat sa intri pe tot felul de comunitati fantoma care dispar dupa o luna?[/color]
[color=Orange]Pro-Gaming iti ofera un mediu linistit de a te juca, in prezent la noi te poti juca Counter Strike 1.6 cat si San Andreas MultiPlayer, bineinteles in acelasi timp poti vorbi pe serverul nostru de TeamSpeak 3, pe viitor speram sa deschidem mai multe servere![/color]
[color=red]Intai de toate, pe serverul nostru se incepe de la [color=indigo]level 1[/color] si suma de [color=green]300$[/color], orice jucator nou va avea sansa de a-si cumpara un bun personal, de exemplu o masina, o casa, de ce nu si un business.[/color]

[color=olive]Pe server gasiti urmatoarele factiuni:[/color]

Departamente:
-[color=blue][b]Politia Romana[/b][/color]
-[b][color=darkblue]S.R.I.[/color][/b]
-[color=blue][b]Armata Romana[/b][/color]
Factiuni pasnice:
-[color=red][b]SMURD[/b][/color]
-[color=olive][b]Guvern[/b][/color]
-[color=cyan][b]School Instructor[/b][/color]
-[color=violet][b]Stirile Pro-Gaming[/b][/color]
-[color=yellow][b]Speed Taxi[/b][/color]
-[color=black][b]Remorcari Auto[/b][/color]
Factiuni persiculoase:
-[color=darkred][b]Hitman[/b][/color]
Prostitutie, camatarie, trafic de carne vie, taxa de protectie, droguri - cam asta este trecut în "CV-ul" oricarui interlop care se respecta. Iar Pro-Gaming nu duce lipsa de astfel de playeri care sfideaza legea si terorizeaza cetatenii acestui server:
-[color=cyan][b]Clanul Caran[/b][/color]
-[color=black][b]Clanul Camataru[/b][/color]
-[color=green][b]Clanul Sadoveanu[/b][/color]
-[color=Orange][b]Clanul Duduianu[/b][/color]
-[color=indigo][b]Clanul Sportivilor[/b][/color]
-[color=brown][b]Clanul Vasiloiu[/b][/color]

[color=Orange][b]Pe server gasiti urmatoarele joburi:[/b][/color]

[color=red]Legale:[b]
Fermier
Detectiv
Avocat
Mecanic
Bodyguard
Sofer de autobuz
Boxior
Dealer de masini
Ziarist
Camionagiu
Tractorist
TransportHotdog
Gunoier
Pescar
Ilegale:
Curva
Dealer de droguri
Dealer de arme
[/b][/color]

[color=green][b]Ce contine acest server:[/b][/color]
[color=blue][b]-Sistem de locations (/locations)
-Sistem de war pe teritorii (/ataca)
-Dealership infinit de masini personale
-Peste 70 de case care pot fi cumparate
-Peste 20 de afaceri (Bizuri)
-Puteti asculta radio online (/radio)
-Sistem de agenti (/ajutor [problema])
-Joburile se iau direct de la HQ jobului
-Sistem de event (/eventhelp)
-Sistem de portbagaj (/trunk) in care puteti pune arme, armura.
-Sistem de jefuire al bancii cu vanul
-O curte a inchisorii de maxima securitate pazita de armata[/b][/color]
[color=green][b]===========================
Fondator: Indecen3T
Contact: pro.gaming2012@yahoo.com /indecen3T@yahoo.com
===========================[/b][/color]
[color=red][b]Multe altele descoperiti voi pe server![/b][/color]
GO GO! SEARA SE DAU $ si LVL up!

| biNNN a răspuns:

Da! LinkMania este cel mai tare server de samp romanesc samp.linkmania.ro Avem GameMasteri si Admini activi, evente incontinuu si ceea ce ne face cea mai buna comunitate, avem Pariuri la cai, parieri maxim 10.000 si scoti maxim 100.000, daca pui pe 2 numere scoti si 500.000, nu are rost sa scriu tot. Te-as sfatui sa te apuci, daca ai intrebari intreaba pe oricine, playerii sunt foarte comunicativi si de treaba, iar pe linkmania avem si factiuni( de toate ) Ganguri, Mafii si Joburi tot! Va astept pe toti doritorii! Numele meu este Sider

| asasinul32 a răspuns:

HostName: Best Gaming: RPG big grinescarcati versiunea 0.3z
Address: samp.b-gaming.ro:7777
Players: 149 / 150
Ping: 19
Mode: BG:RPG v2.1.8
Map: BG • LS • LV • SF

| nimrod31 a răspuns:

HostName:.: KenT-Zone :.|~RolePlay~| [0.3z]
Address: 46.102.116.64:7777
Players: 1 / 150
Ping: 27
Mode: •™ KenT-Zone Gameing v2.8A ™•
Map: • LS || LV •
http://46.102.116.64:7777/
e un server nou nout si la 10 on dam lideri,helperi,admini...
FACTIUNI:MAFIILE(TOATE),ARMATA ROMANA, POLITIA ROMANA, NG, HITMAN, FBI ETC...
SE CAUTA MEMBRII SI LIDERI PENTRU TOATE FACTIUNILE...
E UN SERVER FOARTE FRUMOS...NOU DESCHIS...
INTRATI SI CONVINGETI-VA SINGURI...
e fix ce cauti tu... :D licente, pasaport, buletin...dar e nou..azi s-a deschis intra si vezi

| asulcelmare2013 a răspuns:

HostName: Quit GF-RP: GF Server [ 0.3z ]
Address: 94.176.159.35:7777
Players: xx / 50
Ping: 108
Mode: Romania JustGaming
Map: LS || LV || SF

| IulianGeorge a răspuns:

HostName: MaX-GameS RPG | In 16.03. 2014 Hostat
Address: 94.52.192.97:7777
Players: 44/ 50
Ping: 111
Mode: MaX-GameS|RPG v0.3
Map: LS • LV • SF

| Euu_Fausto_1978 a răspuns:

93.119.30.154:7777 de obicei sunt vreo 30 online

| Cotoc_Seby_1998 a răspuns:

HostName: RP.LGZ.RO:RPG Server Versiunea Z
Address: 94.177.106.173:7777
Players: 31 / 50
Ping: 18
Mode: RP.LGZ.RO v2.3
Map: Los Santos

| Paval_Alexandru_2000 a răspuns:

Salut! Nu ai auzit inca? RPG.INTOXICATED.RO se redeschide cu un nou GM ce iti v-a capta atentia!
- Cautam Admini/Asistenti ce pot aduce minim 5playeri
- Cautam Admini/Asistenti ce se pot implica in noul proiect
- Deasemenea cautam Lideri pentru playeri loiali si activi serverului

| SeeYaa a răspuns:

Sa-Mp :
HostName: GTA KoKaine Romania
Address: 93.119.26.203:7777
Players: xx / 100
Ping: 10
Mode: 0.3z
Game-Mode: Role-Rlay
Map: San Andreas (LS / LV)

Va asteptam cu mare drag! Abia s-a dat WIPE!
Poti avea 3 masini (first/second/third), casa si business!
Adminii sunt foarte de treaba!

| D0WN3D a răspuns:

Gta.rogather.ro incearca big grin

| Mix_JoKe_1994 a răspuns:

HostName: Serioux RPG | 15 Playeri Event Premiu Masina Pers
Address: 94.177.106.172:7777
Players: 40 / 50
Ping: 24
Mode: SrX:v0. 3Beta
Map: San Andreas

| Rares_Chirca_1991 a răspuns:

Joaca si tu pe unul dintre cele mai bune servere de SA-MP din Romania.

Zeci de sisteme unice, staff foarte activ si competent, playeri civilizati, un gamemod bun si multe factiuni cum ar fi :
-Familia 15th Avenue
-Familia Sacra Corona Unita
-Familia Falcone
-Familia Orleans Crime
-Police Departament
-Nationat Guard
-F.B.I.
-S.M.U.R.D.
-Taxi Cab Company
-Tow Car Company
-Hitman Agency
-News Reporters
-School Instructors

HostName: (0.3z)RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
Address: 93.119.30.84:7777
Players: 126 / 400
Ping: 10
Mode: RZM:RP v0.8.3
Map: San Andreas

| JokkkeR a răspuns:

Cel mai bun server de samp stunt: [RO]Drift King Colceag s-a redeschis.
IP: 93.114.222.72:7777
Deocamdata fara playeri dar cu putini admini destul de activi.Intrati si incercati

| AlexBote a răspuns:

Rpg.b-gaming.ro E foarte misto avem cel putin 60-80 playeri pe zi si avem un Gamemode foarte bun Staf idem si playeri uniti
HostName: RPG.B-GAMING.NET ~ Version 2.2.2 ~
Address: rpg.b-gaming.ro:7777
Players: 73 / 100
Ping: 32
Mode: BG:RPG v2.2.2
Map: BG - LS - LV - SF

| AlexBote a răspuns:

HostName: RPG.B-GAMING.NET ~ Version 2.2.2 ~
Address: rpg.b-gaming.ro:7777
Players: 73 / 100
Ping: 32
Mode: BG:RPG v2.2.2
Map: BG - LS - LV - SF

| gxg2002 a răspuns:

Ba intra pe sv meu de 0.3z iti dau admin lvl 3 acum si 10kk am multi pleyeri rpg.corect-gaming.ro:7777 Ma cheama BigBoG big grin Funda

| Ionutzz123 a răspuns:

RPG.CsTars.Tk!
- Politia Romana
- Armata Romana
- S.R.I
- S.M.U.R.D
- Taxi
- School Instructors
- Hitman
- Guvern
- Stiri
- Tigani
- Remorcari auto
- Total Security
- Clanul Capone
- Clanul Sadoveanu
- Clanul Duduianu
- Clanul Camataru
- Clanul Corsicanu
- Clanul Tobosaru
_________________________________________________________

Joburi (/jobs)
Ilegale:
- Dealer de arme
- Dealer de droguri
- Spargator de masini
- Prostituata

Legale:
- Detectiv
- Avocat
- Boxior
- BodyGuard
- Mecanic
- Gunoier
- Camionagiu
- Barcagiu[Unic]
- Sofer de tren [Unic]
- Taietor de iarba [Unic]
- Miner [Unic]
- Padurar
- Distribuitor baloti [ Unic]
_________________________________________________________

Sisteme & alte facilitati
- Sistem de Masini personale (/v) Playerii obisnuiti pot detine 3 masini, cei cu cont premium 4
- Sistem war pe teritorii (/turfs,/war,/ataca,/apara,/gpst)
- Exista 48 de teritorii pe server, facute ca pe B Zone!
- Sistem Donatori
- Sistem Eventuri
- Sistem Arme Personale [Unic](/cumpararma, /vindearma)
- Sistem TD la masina (TD - De cate ori iti explodeaza masina personala)
- Sistem Kilometri la masina
- Sistem Anti-Cheats Avansat
- Sistem Seif
- Sistem Savetuning
- Sistem RobBank
- Sistem Admini
- Sistem Agenti
- Sistem Kilometraj
- Sistem Bancomat
- Sistem Radio (pe tasta Y )
- Sistem Case
- Sistem Bizuri
- Sistem SBizuri
-Sistem de ore jucate in factiune [unic]
-Sistem de admini avansat
_________________________________________________________
- Locati ale hq-urilor unice,
- Primarul are acces la /setjob
- Interior banca UNIC!
- Spalatorie Los Santos /spala
- Arma personala apare la /stats
- Economia serverului este foarte scazuta
- Toate intrarile si iesirile sunt pe Tasta ENTER / F
- Masinile personale se pot cumpara din parcarea de la banca los santos / plaja
- Exista comanda /demisie
- La agenti si admini le apare la /stats cati playeri au ajutat si de cate ore sunt in staff
- Gamemodul Ruleaza pe MySql r6

| vasi22 a răspuns:

Vesti bune pentru tine : Ecila RPG Recruteaza staff chiar in aceste momente cautam 5 admini capabili sa lucreze cu alti si sa fie foarte rabdatori. Dar avem standarde in cativa pasi simpli:
1.Trebuie sa dati like la pagina de FB : https://www.facebook.com/pages/EcilaRo_Official/274355136082933
2. Sa dati in cronologie mesaj cu gata
3. Sa aduceti playeri (minim 2)
4. Sa faceti reclama pe alte forumuri, servere, comunitati etc pe orice puteti. sa faceti screenshot sau sa dati link-ul cu reclama prin mess la agache.vasi@yahoo.com, zeus_pro@yahoo.com
Sau Skipe : vasi.agache
Va asteptam cu nerabdare!;))
P.S Trebuie minim 20 reclame pe saptamana
P.S 2 Imi place poza ta :))

| KrashTime a răspuns:

GO GO GO!

HostName: [Gamez-Arena] Eventuri zilnice
Address: 188.241.14.18:7777
Players: 5 / 50
Ping: 17
Mode: RP-GF v1.1
Map: San Andreas

| KrashTime a răspuns:

GO GO GO!

HostName: [Gamez-Arena] Eventuri zilnice
Address: 188.241.14.18:7777
Players: 5 / 50
Ping: 17
Mode: RP-GF v1.1
Map: San Andreas

| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Ungureanu RPG v1.0 |
Address: 178.157.85.21:7777
Players: - / 25
Ping: 12
Mode: Ungureanu|RPG v0.1
Map: LS / LV /SF
Server nou!

| raull121 a răspuns:

- HostName: BlackDevil - Romania [0.3z]
- Address: 93.119.26.248:777
- Players x / 100
- Mode: BlackDevil RPG

- Map: San Andreas

Despre BlackDevil Romania

GTA BlackDevil a fost deschis în vara anului 2013, ajungând la performanţe enorme până în prezent. Serverul de SAMP e cel care-l promovează în prezent şi pe care l-a promovat şi în trecut, ajungând la un număr de jucători de 100. Încercăm să oferim jucătorilor un ambient plăcut şi cât mai multă distracţie în joc.

Descrierea serverului de SA:MP

Police Departament(Departament)
Spoiler http://postimg.org/image/wdaqtlc1r/
Federal Bureau of Investigation(Departament)
Spoiler http://postimg.org/image/wwb8p4e2n/
National Guard(Departament)
Spoiler http://postimg.org/image/7gio6fydx/
Hitman Agency(Mixt)
Spoiler http://postimg.org/image/e2898pn75/
The Cuneo Family
Spoiler http://postimg.org/image/7otgs9iev/
The Corleone Family
Spoiler http://postimg.org/image/yrgugva9d/
The Barzini Family
Spoiler http://postimg.org/image/9jp9yqvx5/
The Tattaglia Family
Spoiler http://postimg.org/image/acd7tk0q9/
The Yakuza Family
Spoiler http://postimg.org/image/5r6xvd7h7/
The Stracci Family
Spoiler http://postimg.org/image/hjfn0g1mn/
Taxi Company
Spoiler http://postimg.org/image/azr75re0b/
School Instructor
Spoiler http://postimg.org/image/w2wizrvsb/
Mechanic Company
Spoiler http://postimg.org/image/n33v9314t/
News Reporter
Spoiler http://postimg.org/image/t3f53q2xz/

Joburi
Spoiler http://postimg.org/image/oaq3jqjd1/

Detectiv (Nu se câştigă BANI, necesită skill 5 pentru a intra într-un departament sau Hitman)
Avocat (Nu se câştigă bine, eliberezi oamenii din închisoare, dar ai nevoie de un accept lawyer de la un poliţist)
Traficant de droguri (Se câştigă binişor, mafioţii cumpără droguri pentru a-i ajuta la waruri pentru a-şi genera HP)
Traficant de arme (Nu se câştigă bine, lumea preferă să cumpere arme legal, din gun shop-uri)
Boxier (Nu se câştigă bine)
Gunoier (Se câştigă bine)
Fermier (Se câştigă bine)
Camionagiu (Se câştigă foarte bine, recomandăm începătorilor)
Lawn Mower (Se câştigă bine şi rapid)
Fisherman ( Se câştigă bine şi rapid)
Pizzaboy ( Se câştigă bine şi rapid)

Dacă doreşti să faci legea în oraşe întră într-unul dintre departamente.
Dacă doreşti să cucereşti oraşele Los Santos şi Las Venturas intră într-una dintre mafii.
Dacă doreşti să munceşti şi să câştigi banii intră într-una dintre facţiunile paşnice.
Dacă doreşti să fii primar va trebui să-ţi faci reputaţie şi să te voteze lumea.
Dacă doreşti să ucizi oameni pe o sumă de banii intră în Hitman Agency.

Sistemele Serverului

- Help system
Spoiler http://postimg.org/image/8cu82fx3z/

Folosiţi comanda /help pentru a putea selecta pentru ce aveţi nevoie de ajutor
Puteţi să selectaţi pentru ce aveţi nevoie de ajutor: VIP Help, Leader Help, Admin Help, Helper Help, General help, etc.

- Admin system ( /admins )
Spoiler http://postimg.org/image/7fe5ippwf/

Sunt administratorii serverului, ei se aleg prin vot de către fondatori şi administratori.
Ei se ocupă de jucătorii de pe server şi codaţi
Ei se ocupă cu propuneriile pentru viitorii lideri.
Dacă aveţi vreodată o problemă folosiţi /report.

- Helpers system ( /helpers )
Spoiler http://postimg.org/image/rif2r7ghr/

Ei se ocupă cu ajutarea celor care sunt începători pe server.
Ei oferă informaţii tuturor, tot timpul când aveţi nevoie de ei.

- Rob System

Puteţi folosii comanda /rob dacă aveţi level 5+
Dacă ajungeţi la checkpoint cu Robvan o să primiţi o sumă de BANI.
Dacă muriţi o să pierdeţi checkpointul şi banii.

- VIP system
Spoiler http://postimg.org/image/cmu6w16z7/

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti loial serverului.
Sunt 3 nivele VIP, cu cât eşti mai mare în nivel cu atât ai mai multe accese.
Puteţi să discutaţi pe chatul VIP-ilor /vc

- Premium account system

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti membru loial sau prin donatie.
Beneficiati de o masina ( House Car Owned By : )

- War system

Un lider poate declara altui lider war cu comanda /war nume preţ.
La sfârşit de war banii vor intra în HQ.
Se poate folosii /warlist pentru a vedea jucătorii aflaţi, din ce mafie fac parte şi câte kill-uri si decese au.

- Turf war system

Se poate folosii comanda /rivalwar de către lider şi warul se declanşează doar dacă liderul mafiei adverse este online şi sunt în ambele mafii minim 3 membrii.

- Car system ( Firstcar, Secondcar, Thirdcar, Fourthcar )

Adaugam noi cand credem ca trebuie.

Firstcar: sunt maşini primare, se pot cumpara din DealerShip sau de la jucatori.
Secondcar: sunt maşini secundare, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
Thirdcar: a treia maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
FourthCar: a patra maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.

- Car Register system

Vă puteţi înregistra maşina la primărie folosind comanda /buyplate.
Puteţi selecta un judeţ, numărul şi caracterele.
Numărul va apărea pe placuta matricola din spatele masinii.

IMAGINI

Turfs
Spoiler http://postimg.org/image/444z6d3b1/

DealerShip
Spoiler http://postimg.org/image/j1avrbsft/

Los Santos
Spoiler http://postimg.org/image/f450umrdf/

War Stats
Spoiler http://postimg.org/image/tqin6xzhj/

Cum arata un biz
Spoiler http://postimg.org/image/7nvacfb07/

Cum arata o casa
Spoiler http://postimg.org/image/j8tk1xr27/

Examen Center
Spoiler http://postimg.org/image/sep90o0c9/%5B/spoiler%5B

Spawn LS
Spoiler http://postimg.org/image/tw867ji1v/

Hotel
Spoiler http://postimg.org/image/rif2r7ghr/

GPS System
Spoiler http://postimg.org/image/q1kmvlgvx/

| alexboss_5709 a răspuns:

Salut,s-a deschis un server de samp nou B-Zone Rpg3 Te astept Te ajut cu banii etc la Refferal sa bagi 1077

HostName: B-Zone: RPG Server 3 [0.3z] Party people!

Address: 89.33.242.92:7777

Players: 728 / 1000

Ping: 12

Mode: RO-RP v5.8.0

Map: LS-LV-SF

Te Astept!

| SheGa a răspuns:

Cauti un server SAMP bun? 89.33.242.95:7777 este solutia! Un server rpg cu foarte multe posibilitati! Playeri 700+

Daca esti nou si vrei sa ai parte de un ajutor, cand iti creezi cont si te intreaba cine te-a adus, apesi pe da si scrii 847839 si eu te voi ajuta.

Level 2 - 500$

Level 3 - 1500$

Level 4 - 1500$

Level 5 - 1000$ + bani de licente

Level 7 - 3000$

Level 10 - o masina (valoare maxima 20 000)

+ multe alte bonusuri

| SHADOWBOY110 a răspuns:

HostName: Shade RPG
Address: 188.241.14.14:7777
Players: x / 50
Ping: 24
Mode: Shade|RPG v1.2
Map: LS • LV • SF
Salut daca cauti un server de samp adevarat de roleplay atunci poti sa incerci acest server deoarece aici vei intalni admini care te vor ajuta cu orce problema pentru a face experienta pe server cat mai placuta.Te asteptam cu drag pe sever.

| fabian94 a răspuns:

Intrati si voi pe rpg.BigZone.ro detine 15 joburi case ieftine multe businessuri noi deschise si multe altele suntem 60/100 hai sa fim cat mai multi.va saluta MehnThol