| Mariuss32 a întrebat:

Cum aș putea juca eu și un prieten împreună pe o hartă de Minecraft?

Răspuns Câştigător
| UngureanuR a răspuns:

Luati un server de pe site'ul official al minecraft-ului, mai exact https://minecraft.net/download si download'ezi ''Minecraft Server'', cel mai simplu e prin hamachi. Deci, bagi server'ul intr-un folder il deschizi si astepti, dupa ce este gata intri la server settings parca prin -notepad- si editezi, pui ip'ul de la calculator ca ip de la server si-l pronesti, e foarte simplu. Dar, daca nu ai inteles de la mine uite aici un tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=EUIyIw83gVQ

| Mariuss32 explică (pentru UngureanuR):

Îți mai pun o întrebare: Am ip-ul rotabil(...se schimbă). Se poate întâmpla ceva?

| Mariuss32 explică (pentru UngureanuR):

Și nu cred că este prin același internet. El nu stă lângă mine, stă foarte departe și nu avem acelasi net, eu am modem și el stick.

| LTAA a răspuns (pentru Mariuss32):

Modem sau Sick, tot aia e.

| UngureanuR a răspuns (pentru Mariuss32):

1. IP-ul daca se schimba il schimbi si tu! (ip-ul serverului bineinteles);
2. Nu conteaza daca e departe sau aproape, conteaza conexiunea... Sa fie cat mai buna.

| Mariuss32 explică (pentru UngureanuR):

Unde putem vorbi numai noi că am o problema la server. Am mess și Facebook.

| UngureanuR a răspuns (pentru Mariuss32):

Incearca sa-ti creezi un cont de skype. Dai add la ungureanu.robert98