| KenaSebi a întrebat:

Cum conectez doua sau mai multe monitoare la un singur PC?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

În funcție de ce ieșiri video (mufe, cum a spus AlexDFY) ai la placa video și ce intrări video ai la monitor, te orientezi să vezi ce fel de cabluri ai și ce cabluri ai nevoie.
Există VGA, DVI, Display Port, HDMI pentru conectările video, semnalul analogic (VGA, DVI-I) a dispărut deja, odată cu apariția ultimelor generații de plăci video.

| AlexDFY a răspuns:

In placa video le conectezi, vga, dvi d/i, hdmi, display port, astea sunt mufele pe care le are o placa video (minim 2) iar monitoarele la fel, au cablurile de mai sus, conectezi un cablu in vga si altul unde a ramas loc, pornesti pc ul si aia e.