| vladalin a întrebat:

Cum instalez windows pe un sshd ca sa beneficiez si de calitățile SSD-ului ( nu am prea mult ssd, 24 gb cache)?

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Exact ca si cand l-ai instala pe HDD doar ca atunci cand instalezi windowsul selectezi sa ti-l instalaleze pe SSD. Si sa formatezi partitia cu windowsul vechi ca sa nu ai 2 windowsuri.

| vladalin explică (pentru CuriousStuff):

Ok.Am facut si eu asa insa acum am ramas fara spatiu in Disk C ( windows-ul instalat ocupa ~20GB + driverele+aplicatii necesare gen Chrome etc)
Am citit ca acest ssd e un fel de buffer in plus pentru HDD.
Nu stiu ce sa fac.

| vladalin explică (pentru CuriousStuff):

Ok.Am facut si eu asa insa acum am ramas fara spatiu in Disk C ( windows-ul instalat ocupa ~20GB + driverele+aplicatii necesare gen Chrome etc)
Am citit ca acest ssd e un fel de buffer in plus pentru HDD.

| CuriousStuff a răspuns (pentru vladalin):

Pai ar fi trebuit sa te astepti la asta, windowsul instalat ocupa destul de mult. Nu cred ca este o metoda sa combini cumva hdd-ul cu ssd-ul dar sunt putin in urma cu tehnologia asa ca asteapta alte pareri.

| vladalin explică (pentru CuriousStuff):

Mersi oricum pentru timpul acordat!