| Stefan_Ghidrigan_1980 a întrebat:

Cum pot face foarte multi bani in metin2? Nu prea stiu cum puteti sa ma ajutati va rog frumos?big grin

Răspuns Câştigător
| Dark13 a răspuns:

Pai de ex iti faci un droper bati metine map1 stai sa iti pice pietre carti le vinzi depinde ai noroc aura sabiei,corp rezistent sau depinde cresti si faci bani sau mergi la maimute faci multe medalii si le vinzi sau dai la schimb pe iteme,stai pe brutali sa iti dea fms,poti merge la arhani sa iti dea riburi si daca nimeresti paguba mare esti bogat sau de ex si fms la brutalii, ai multe modalitatii mergi si strangi bani la boo, si cand o sa ai lv 50+si iteme cat de cat mergi la metine de 45 50 55 drop foarte bun preferabil alea de 55 poti pescui faci 2 inventare de scoici si le vinzi si tot asa si apoi mai faci un invetar si le deschizi,sau de ex o varianta iti faci carcter de fata si te casatoresti cu unu care e cat de cat si profiiti de pe el,dar poti cresti paianjeni,boo templu e bine faci bani rapizi de ex:cu scoici,fms,rib, pretioase, carti

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pai ai mai multe variante. Unele cinstite altele necinstite. Cele cinstite: faci lv 25 cu un war pe corp. Mergi la amazoane in map1 si farmezi pietre metin de lv 25. Dupa ce ai strans 10kk (cam 2 saptamani de jucat in fiecare zi 5 ore) Mergi si faci lv 35 si iei med de cal si faci armat. Dupa aia mergi in map2 si farmezi metine de lv 35. Dar ai grija sa nu faci lvl up, doneaza mereu la breasla. Cand ai strans 20-22kk (cam 2-3 saptamani de spart pietre 6 ore pe zi) mergi si faci lv 55, incearca sa cheltui bani cat mai putini, o sa ai nevoie de ei. Cand ai facut lv 55 cumpara cu banii pe care ii ai (ar trebui sa ai macar 30kk iti cumperi o arma de 55 de doua maini ( lama eliberare +9) si un dragon +9 de preferat cu pv si mergi in v2 unde o sa cresti foarte repede pana la 65 si o sa faci si bani multi. Apoi mergi si iti cumperi un dga ori il faci tu +9 ori il cumperi gata facut ar sa aiba pv neaparat. Mai cumperi orice iteme cu pv 1500 sau mai mare de lv tau, nu mai mari si o arma de 2 maini (magnetica sau partizan). Maergi in tara gigantilor si acolo spargi metine de 75 si 80. Sau alta metoda e sa faci lv 30 cu orice caracter si sa stai la pescuit 10 ore pe zi timp de 2-3 luni. Nu vinzi pestii, ii deschizi, pica scoica, o deschizi si pica perla pe care o vinzi. Metoda necinstita este sa iti faci o samanca buffer si sa ceri iteme sau bani la jucatori.

| denis987 a răspuns:

1. Comertul

Intrati pe un canal mai aglomerat(de obicei CH1 e cel mai aglomerat) si va uitati la preturile puse de playeri la diverse iteme. Le cumparati pe cele mai ieftine, si le vindeti cu un pret mai mare.

De obicei jucatorii mai noi nu prea nimeresc preturile, si s-ar putea ca pretul sa fie un favoarea voastra.

2. D.T.

Un jucator experimentat poate iesi din turnul demonilor cu peste 1 000 000(1kk) pe zi. Apropo. in Turnul Demonilor (D.T.) puteti intra doar daca aveti lv 40. D.T. se afla in mijlocul Templului din Valea Seungryong.

3. Metine si monstri

Metinele de nivelul vostru ofera mai multe iteme decat oricare altul. Iar itemul primit, il puteti vinde. Tot asa e si cu monstri.

4. Un cont de nivel mai mic

Ei bine… un cont de nivel mai mic, v-ar prinde bine, deoarece, nu numai ca veti economisi timp la magazin, ci veti face rost si de medalii de cal, pe care le puteti vinde. La nivelul 17 | 19 | 21 | 23 | 26 |29 cad foarte bine medaliile de cal.

5. Item-Shop-ul ar fi o solutie

Probabil v-ati saturat si voi de playerii care se tin dupa voi si fura yangul. Ei bine in item shop s-a adaugat un item special care strange yangul automat. Merita cumparat.

Asta e tot. Sper ca ti-a fost de ajutor.

| shhhs a răspuns:

Am schimbat linkul, uite aici un link valid:
http://continentalguard.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Uite aici un ghid ce cuprinde 10 metode de facut bani pe Metin2.
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html
Bafta!