| Poppertru_Pop_1996 a întrebat:

Cum pot să creez un server de Metin2 și cum creez un site pentru server unde playeri să își facă cont și șă descarce serverul etc...

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Poti ori iti cumperi un servar gata facut si hostat si gratis ai si site facut de ei cu domeniul ales daca vrei sa faci modificari sau inbunatatiri costa.
Si servarul ruleaza 24/24h.

2 Trebuie sa ai un sistem bun ca sa mearga dar iti trebuie sa ai macar minimul de system in acest minim merge sa zicem 1-3 playeri dar daca ai un sistem bun merge fara nicio problema.
-Placa video 512Mb Bus 128 GDDR3.
-Procesor Dual Core 2. 0Ghz
-Ram 4Gb.
-Viteza la net minim 3Mbps.

Cu cat ai Procesor mai bun si mai multa memorie ram cu atat se misca mai bine iar placa video este buna pentru procesare si randare pentru servar.

3 Programe daca il ai pe un host:
Filezila
Navicat
Putty.

Daca il ai pe pc:
Navicat
Filezila
Portmap
Xampp
Homapage
Virtualbox
Server Files
Clientul

| Izabela1989 a răspuns:

Ia legatura cu aceasta persoana stoianovici iosof Arad cauta pe facebook o sa te ajute garantat.