| cristi996 a întrebat:

Cum pot sparge parola unei arhive (fisier.rar )?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu exista programe care sa sparga in mod eficient parola. (Pentru format.zip sau.rar)
Toate programele existente lucreaza pe baza de brute force, adica incearca parola pana au norocul si o nimeresc pe cea corecta. Suna bine pentru tine, nu?
Totusi... am uitat sa precizez durata in care se poate "afla" parola: In medie, 10-15 ani.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e parola ca lumea, nu poti. Daca e una foarte simpla si scurta, ai putea, dar poate dura saptamini/luni.