| teodorika24 a întrebat:

Cum pot sterge istoricul de la youtube? Numai eu imi vad istoricul de la youtube? sau si altii? Pt ca am pus totul in privat...dar mie imi tot apare pe youtube si la istoric si cand deschid youtube ce am cautat sau la ce m-am uitat mai mult...de exemplu nightcore xD si imi apar numai chestii legate de nightcore straight face si la istoric is cand deschis istoricul ajutati-ma va rog mult.

Răspuns Câştigător
| Weyland a răspuns:

Istoricul e privat. Căutările sunt private. Recomandările pentru tine sunt private.

Nu-ţi face griji, nu va vedea nimeni tendinţele tale muzicale.

| teodorika24 explică (pentru Weyland):

Thx ^^ dar totusi... daca intra cineva pe Pc si vede I don't want to see? acum ce pot face? ca astea raman. ceva setari? asi dori sa imi pun totul in privat. doar likeurile, comentariile si la cine am dat subscribe atat sa apara.

| Weyland a răspuns (pentru teodorika24):

Istoricul poate fi foarte uşor şters din Video Manager. Din partea din dreapta sus a ecranului, apeşi pe săgeata din jos (din dreptul numelui tău).

Alegi Video Manager.

În partea stânga ai Search History. Selectează-l.

Odată selectat, îţi va apărea în partea de mijloc, spre sus "Clear All Search History". Această opţiune îţi şterge întregul istoric video.

| teodorika24 explică (pentru Weyland):

Merci pentru raspunsurile bune dar acum nu-mi mai apare fundita laughing norocul tau.

| Weyland a răspuns (pentru teodorika24):

Nu mă interesează fundiţele, mă interesează să ajut utilizatorii.

| teodorika24 explică (pentru Weyland):

Ai fundita

| teodorika24 explică (pentru Weyland):

Ce pot face cu recomandarile care raman acolo? I don't want to see astea cum se pot sterge? sau dezactiva?

7 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Din păcate, recomandările nu pot fi şterse.

Recomandările sunt bazate pe trendul istoricului video-urilor, iar Google foloseşte aceste trenduri pentru a-ţi oferi servicii (recomandări pentru video-uri, reclame, recomandări pentru site-uri, etc).

Colectarea asta a datelor intră într-o zonă destul de gri a privacy-ului, dar ăsta e preţul pe care-l plăteşti pentru un serviciu gratuit oferit de o mega-corporaţie.