| EllyCA a întrebat:

Cum poti ajunge userul anului?

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Ca sa fii User-ul Anului trebuie mai intai sa fii exper TPU.Cand o sa se aleaga User-ul Anului 2011 toti utilizatorii sunt pusi sa voteze.
Pana acum NOname si Brigaela sunt User-ul anului.
Ca sa fii expert TPU:
Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde, dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
Sper ca te-am ajutat!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa meriti, sa fii nominalizat de mai multi utilizatori si sa fii numit de echipa TPU. Succes si numai bine!

| Quiescent a răspuns:

Păi, să fii foarte activă, să oferi cât mai multe răspunsuri, să aduni cât mai multe funde, necesită muuuuultă muncă și dedicație din partea ta.