| MuzicaBooM a întrebat:

Cum poti sa ajungi EXPERTUL ANULUI sau USERUL ANULUI?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

"Ce este Utilizatorul lunii? Cum se alege?
Utilizatorul lunii este desemnat de catre comunitatea TPU, in baza raspunsurilor acordate in luna anterioara. Procesul se desfasoara prin intermediul unei categorii speciale disponibile in conturile voastre, in perioada nominalizarilor. Dincolo de un badge special, Utilizatorul lunii primeste un premiu.

Cine poate nominaliza: seniorii cu cel putin 3 luni pe site
Cine poate fi nominalizat: seniorii cu minim 100 de raspunsuri postate pe site in luna anterioara si cont de cel putin 3 luni pe site, cu o conduita exemplara
Cate nominalizari poate face un utilizator intr-o luna: Una singura
Pot participa si expertii: da, dar nu se pot auto-vota
De cate ori poti fi desemnat Utilizatorul lunii: o singura data

Acesta va fi calendarul procesului, in mod normal:
1-8 ale lunii – se nominalizeaza utilizatorii
9-11/12 – se valideaza nominalizarile de admin
12-17 – prima runda de votare: Fiecare expert selecteaza trei utilizatori pentru Locul 1, 2, 3 si apoi se realizeaza o lista cu cei mai votati 2, care trec in urmatorul tur
18 – 22 – runda a doua de votare
23 – anuntarea castigatorului"
Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#29

| Azµre a răspuns (pentru Ronnix):

Utiliatorul lunii s-a desfințat, a rămas utilizatorul zilei atât.
Au uitat să facă update la faq!

| MuzicaBooM explică (pentru Ronnix):

Uita-te un pic si la intrebarea mea te rog http://www.tpu.ro/......muncea-de/

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CMaria21 a răspuns:

Trebuie sa fii foarte activ sa raspunzi la multe intrebari sa dai sfaturi bune si sa ai foarte multe funde!