| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun detaliile pe high la gta 5 daca am o placa video 1gb de la amd? ps e ddr5 Funda!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca poti. Cum o sa mearga, asta e partea a doua. Vrei sa ghicim si ce procesor ai, despre ce placa video discutam mai exact, si cita memorie ai?

| GunnBossRO a răspuns (pentru KodrutZ):

Procesor i3 3240 4 gb ram si amd radeon hd 6670 1 gb ddr 5 128 bit

| GunnBossRO a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba?

| KodrutZ a răspuns (pentru GunnBossRO):

A, pai asa mai zi. Daca ai monitor full HD, sa zici mersi daca o sa fie jucabil pe medium. Cu monitor mic, ar trebui sa mearga ca uns pe high. Placa video e totusi un picut trecuta de-acuma...

| GunnBossRO a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar nu ma lasa sa dau pe high

| KodrutZ a răspuns (pentru GunnBossRO):

Ghinion, probabil ca e din cauza cantitatii de memorie video, a versiunii DX suportata de placa, sau a ambelor. Eu cu 750 Ti cu 2 GB am dat pe high/ultra si folosea aproape toata memoria video. Nu am putut sa dau chiar tot la ultra. Bine, asta se intimpla in full HD. Oricum e o mizerie de joc pentru copii dereglati la cap. A reusit sa ma plictiseasca in mai putin de juma' de ora. GTA 4 e capodopera pe linga asta.

| GunnBossRO a răspuns (pentru KodrutZ):

Cu ce procesor si ram?

| KodrutZ a răspuns (pentru GunnBossRO):

Procul mai slab ca la tine, lol. i3 2120, dar 8 GB de ram. Ai face bine sa pui inca 4. Daca iti iei o placa mai noua gen 750 macar, daca nu chiar un 950-960, o mai duci cu procul tau pe putin 2-3 ani fara mari dureri de cap.