| XDDydyXD a întrebat:

Cum pun muzica in transformice?

7 răspunsuri:
| cupru a răspuns:

Downloadeaza de pe beemp mergi langa casetofon (in transformice), apasa pe el si apoi du-te unde ai downloadat si langa numele muzicii e un cod.Copiaza codul si
scrie-l la casetofon. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| oana2002 a răspuns:

In transformice poti sa pui muzica atfel:scrii transformice music links pe google dupaceea dai pe transformice tribe song link! si copiezi un link de acolo pe transformice dpa ce dai pe radio in tribe la transformice bagi linkul acolo si peste 5 secunde incepe muzica! nu trebuie download! funda?

| Delyaaa a răspuns:

Te duci pe adresa asta http://cheese.formice.com/music?search=guns+n+roses si cauti ce muzica vrei apoi copi codul si scrii pe chat /baffbot getsong (aici codul) apoi baffbot iti da un link si il scrii la radio

| andreeaadi a răspuns:

Daca ai tri b poti pune daca ai televizor mare di ala alb

| andreiTFM a răspuns:

Cel mai usor mod sa pui muzica e sa "ceri" la jucatori un tribe
2)intri pe camera tribului
3)rogi pe unu' de acolo sa puna mapa cu televizor
4)da-i click pe el si cauti pe youtube si da si videoclip
(daca nu reusesti) ii rogi pe jucatorii din tribul ala

| Demian_Alexandru_1994 a răspuns:

Mergi la casa tribului bag un cod cu televizor pui linkul si te uiti la muzica aleasa

| PreaTareღ a răspuns:

Copiezi linkul unui videoclip, apesi Distribuie > Copiezi linkul > Paste la o mapa cu televizor apasand pe sageata (Down) - Chestia este ca trebuie sa te aflli intr-un trib, si sa ai rank de a pune o muzica in casa tribului,