| Realboy a întrebat:

Cum sa fac un set universal pe metin2?

9 răspunsuri:
| Nelutsa a răspuns:

Eu ziq asa ai 8 itm pe tine 2 itm va.fi cate o rasa adiq?
Pe.coif de 21 sau orice.coif rezistenta magie rezistenta fulger si daq.intra si hh si la 6/7 sura sura
Apoi pe cercei 6/7 sura sura si pe ei magie sabie vezi ce.intra depinde ce.mt joci
Scut de wat.aici de 61 6/7 war war si pe el hh(daq.intra) imun necunostinta tarie(daca esti war) inteligenta (sura shaman) flex.(ninja) si critiq
Papuci sageti pumnal pv critiq 6/7 ninja.ninja
Bretara pumnal sageti pv critica 6/7 ninja ninja
Arma si armura sa aiba la 6/7 shaman shamanwinking e simplu trebuie doar imaginatie

| ajutorrrrrrr a răspuns:

Pa e simnplu trebuie sa bagi asa:
pe colier ap sabie ap pumnal ap clopot ap2 maini la fel si pepapuci si pe cercei acum depinde daca sint si bonusuri 6-7 bga jos ssanse de a evita atacul....sura war ninja ce vr tubig grin pe bratara trebuie sa ai neaparat pv si reg la mag cat intra pe coif hh si magie si sgeti pe arma hh si acum depinde ce esti daca esti war baga tarie ninja flex sura si samy int armura bagi la fel sabie punal si de astea pe scut baga imun hh tarie sau int. Funda ca mor la cat am scris big grin

| Realboy explică (pentru ajutorrrrrrr):

Frate e bun si pentru waruri.Si acolo jos spunem cum trebuie sa bag rezurile pe ce ce fel sa pun, dar asa sa fie echilibrat. Daca spui iti dau FUNDA.

| bormaneldani a răspuns:

Cred ca te pot ajuta mie mi-a fost folositor:

-bns coif:
.rez magi (max)
. semiom (max)
. regenerarea HP
. maii pui tu cv la astea
.
bns 6/7
-rezistenta ninja
-rezistenta war

-bratara
.HP (max)
. semiom (max)
.rez magi (max)
. -
.-
bns 6/7
-rez sura
-rez saman

Si contini pna ai rez war 75%
rez sura 75%
rez ninja 75%
rez saman 75%
! Fara armura!
iar sa ai rez 100% iti faci 2 armuri
prima armura:
bns 1/5 bns de baza (pentru ninja war ap sabie ap pumnal rez sageti si HP)
bns 6/7 rez ninja 25%
rez war 25%

a 2-a armura:
bns 1/5 de baza (ap sabie ap clopot, evantai si HP)
bns 6/7 rez sura 25%
rez saman 25%

Si 2 sabii :

prima sabie cu piatra anti war, critica si piatra anti ninja iar bns (semiom critica str/dex/int si 6/7 str/dex/int si critica

iar a 2-a sabie:
cu anti saman si sura si critica
si bns la fel ca cea de sus
iar cand te lupti cu un war pui armura de war si sabia si asa schimbi doar 2 itm

Sper ca te-am ajutat trebuie sa-ti iasa 100%aparare inpotriva fiecarei rasa

| Ionut_Vlad_1997 a răspuns:

Pai bagi de ex:Colier=max pv, 15 sabie, 15 2 maini, 15 pumnal, 15 sageti si la 6/7 war/ninja apare, faci asa doar pe 4 itm pe celalalte pui:max pv, 15Sabie, 15clopot, 15evantai si la 6/7 saman/sura.
Sper ca ti-am fost de ajutortongue

| BeLeSsE a răspuns:

Sall.Te ajut eu.Prima data bagi.Armuratonguev 3k, Aparare sabie 20%, Aparare pumnal, aparare evantai 20%, Aparare clopot 20% /Pietre Piatra, Blocare atac corporal, piatra eschivari, Piatra vitalitati.Coif:Rezistenta Magie 20%, Semi om 20%, sansa evitare atac sageti 20%, Rezistenta foc, Regenerare Pv.Scutbig grinepinde de ce rasa sunteti int/dex/str(30), Semi om 20%, blocare atac corporal 20%, imun necunostinta. Cercei:Semi om 20%, aparare sabie 20%, aparare pumnal20%,aparare evantai 20%, aparare 2 maini 20%. Coliertonguev 3k, aparare clopot20%, aparare evantai20%,Rezistenta sageti 20%, aparare pumnal 20%. Bratara: Semi om 20%, Rezistenta magie 20%, rezistenta Vant 20%, pv 3k, rezistenta fulge 20%. Papuci:pv 3k, aparare sabie 20%, aprare pumnal 20%, aparare 2 maini 20%. Arma:str/dex/int (30), semi om 20%, critik 20%, patrundere 20%, Pietre Tare impotriva Warr, Ninja, Sura. Atat deocamdata.Multa bafta!

| Realboy explică:

Va rog sa fie explicit.Si sa fie si niste recomandari de itm.

| AdYsH0R a răspuns:

E simpluhappy uitate aici Cerceii war.nija
bratara war sura
papcui nija war
colier sura shaman
cercei war nija
COIF saman war
ARMURA SURA WAR//TOATE ASTEA LA BAGI LA BNS 6/7 SI AI SA VEZI CA REZISTI SUPERBhappy SI PE CELELALTE BNS BAGI ASA PUMNAL//2 MAINI//SABIE//SAGETI

| Negroiu_Andrey_1996 a răspuns:

Cred ca te pot ajuta mie mi-a fost folositor:

-bns coif:
.rez magi (max)
. semiom (max)
. regenerarea HP
. maii pui tu cv la astea
.
bns 6/7
-rezistenta ninja
-rezistenta war

-bratara
.HP (max)
. semiom (max)
.rez magi (max)
. -
.-
bns 6/7
-rez sura
-rez saman

Si contini pna ai rez war 75%
rez sura 75%
rez ninja 75%
rez saman 75%
! Fara armura!
iar sa ai rez 100% iti faci 2 armuri
prima armura:
bns 1/5 bns de baza (pentru ninja war ap sabie ap pumnal rez sageti si HP)
bns 6/7 rez ninja 25%
rez war 25%

a 2-a armura:
bns 1/5 de baza (ap sabie ap clopot, evantai si HP)
bns 6/7 rez sura 25%
rez saman 25%

Si 2 sabii :

prima sabie cu piatra anti war, critica si piatra anti ninja iar bns (semiom critica str/dex/int si 6/7 str/dex/int si critica

iar a 2-a sabie:
cu anti saman si sura si critica
si bns la fel ca cea de sus
iar cand te lupti cu un war pui armura de war si sabia si asa schimbi doar 2 itm

Sper ca te-am ajutat trebuie sa-ti iasa 100%aparare impotriva fiecarei rasa tongue
big grin big grin big grin big grin eu asa fac pe fie care mt