| sanboss a întrebat:

Cum sa faci un server de metin2¿ de unde descarc fisierele ¿
ce fel de client imi trebuie
Si cum fac sa nu fie prin hamachi ¿ totusi intreb de ce e mai bine sa fie pe IP decat prin hamachi... ROG SERIOZITATE

Si daca stiti o gazdurie ieftina pentru inceput

5 răspunsuri:
| Geto201 a răspuns:

Salut. In primul rand un servar de metin2 tinut in pc cere cerinte. Daca ai 256 RAM sau 512 RAM nu te baga. mai bine pui cu prieteni tai care vei sa joci o suma de bani sa faceti 10-15 Euro dupa care va cumparati un servar si il modificati voi cum vrei etc.

Fiserele le poti descara de pe net, net'ul este full.
Programele sunt:
Navicat
Filezilla
PortMap
Client'ul cu mc.txt
FileServar mai multe, te poti uita pe net.

Este mai bine un servar de metin pe ip deoarece playeri nu mai trebuie sa instaleze hamachi si sa scrie reteaua ta. pot intra direct.

| sanboss explică (pentru Geto201):

Am pc bunicel, are 4 gb de ram, dar de moment vreau sa fac o proba la un server vreo 1 luna sa vad cum merge si dupa acea sa il hostez si sa merg mai departe

client cu mc ¿ eu am absegara v3 e bun -¿

| AlphaKage a răspuns:

Sanboss, adauga-ma pe id de mess: alpha. kage@yahoo.com, te pot ajuta si la crearea serverului, si prin ip e mai bun de facut decat prin hamachi, deoarece reteaua de hamachi e restrictionata si din cate imi amintesc poti adauga maxim 3 persoane pe o retea. deci trebuie sa faci mii de retele ca sa se joace mai multi jucatori.

| Geto201 a răspuns (pentru AlphaKage):

De fapt poti adauga pana la 9 si nu trebuie sa faci mii, poti sa faci 3 ca mai mult de 30 max de player nu o sa ai pe hamachi. Sigur se gaseste un hack'ar sa pice tot. Prin hamachi te safatuiesc sa iti faci ca sa te joci decat cu prietenii tai.

| sanboss explică (pentru AlphaKage):

Atunci vb pe mess