| AndreiPisoias a întrebat:

Cum sa instalez moduri in mc 1.7.2? Toti zic ca scrii %appdata% deschizii.minecraft intri in bin etc. dar eu nu am bin in. minecraft. Am doar assets,libraries,logs, minecraft loghaucher, resourcepaks, versions, etc. Cum instalez moduri?

Răspuns Câştigător
| xXWolfGirlXx a răspuns:

Downloadeaza-ti Minecraft Forge( ai aici link :http://www.minecraftforge.net/forum/index.php?action=files da pe installer win).e cel mai important. inainte sa iti downladez deschizi minecraftu pe versiuna 1.7.2 si il inchizi din nou. Faci asta si dupa ce ti-ai instalat forge. apoi mergi in folderul mods din %appdata% >. minecraft, daca nu ai, creeaza unul cu numele mods, cu m mic.si acolo downladezi modurile de versiune 1.7.2 si le pui in folder.Ps. e bine sa fie fisier.jar asa merge cel mai ok;) eu asa am facut si merge :3 funda?

| AndreiPisoias explică (pentru xXWolfGirlXx):

Si eu cum downloandez ala ca n-am cont?

| AndreiPisoias explică (pentru xXWolfGirlXx):

Funda raspuns excelent doar ca aveam nevoie de mai mult timp sa imi dau seama...

6 răspunsuri:
| Robert2580 a răspuns:

Intra pe skydaz.com acolo modurie sunt instalare, nefiind nevoie sa mai instalezi tu forge

| AndreiPisoias explică (pentru Robert2580):

Da eroare si scrie.Net framework etc.

| Robert2580 a răspuns (pentru AndreiPisoias):

Ai nevoie de netframework 3.5 ca sa mearga

| AndreiPisoias explică (pentru Robert2580):

Si de unde downloandez aia si imi zice ca trebuie sa dowmloandez alta tampenie si tot asa?