| lory_6999 a întrebat:

Daca aduc un router wifi din Italia in Romania o sa functioneze in Romania?

2 răspunsuri:
| CosminShAtat a răspuns:

Ca sa iti mearga routerul trebuie sa bagi un cablu de retea romanesc de normal ca o sa-ti mearga funda?

| Moartea_Demonul_1990 a răspuns:

Salut!
Daca intri in brower (192.168.1.0) in fuctie de router acolo difera foarte mult si setezi tara de acolo sa fie din Romania sa fie din Italia conexiune si va functiona si dupa ce ai setat sa dai Salve sa functioneze si dupa aceea un reboot din Wifi.
http://videotutorial.ro/......ial-video/
La inceput este pe la minutul 6:30-7:00.