| burlacumrn a întrebat:

Am in router adus din Italia.telecom Italia modem adsl2+Wifi N. Vreau sa stiu dacă il pot folosi in Romania pe rețeaua romtelecom.multumesc anticipat pentru răspunsuri

7 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

S-ar putea totusi sa fie nevoie sa-i schimbi softul. Poate sa fie blocat pe Italia.telecom.
Seteaza-l totusi si vezi ce rezultate primesti.

| burlacumrn explică (pentru JusTPauL):

Poți sa imi explici cu ii schimb softul?

| JusTPauL a răspuns (pentru burlacumrn):

E destul de complicat, trebuie sa ai softul pe un stick si sa-l conectezi la router. Cele mai multe router-uri au memorie ram si un processor in ele. Dar n-are rost sa te complici, mai bine iti iei altul la 90 de lei foarte bun.
Incearca sa-l setezi totusi asa cum este. Uita-te la un video.
http://videotutorial.ro/......-video-hd/

| Yamaha123 a răspuns:

Da poti!

| craks a răspuns:

Orice router wifi se poate conecta la orice retea de internet din Romaniawinking

| burlacumrn explică:

Am încercat si pe calculator apare conectat la internet dar cand deschid browser imi apare mereu pagina routerului si atât. Am dat reset din spate si la fel.crying

| burlacumrn explică:

Dacă mergea trebuia sa se conecteze. poti sa imi explici cum dacă sti?