| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi cumpar un laptop, pentru a-l folosi si in drumurile mele, nu doar acasa, ce internet trebuie sa-mi pun?

Banuiesc ca la romtelecom nu merge, pentru ca este conectat la telefonul fix si raspunde printr-un modem.

Cum e cu Wireless si cat costa?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Rds.
ti se da si stick wireless.
sau vodafone.au si ei.
cred insa ca are si romtelecom-ul.
trebuie sa te interesezi dand telefon la ei la informatii clienti.

| Savy a răspuns:

Iti trebuie un modem USB, il poti procura de la orice ISP din tara (Orange, Vodafone, Cosmote, Romtelecom, RDS-RCS). Iti recomand RDS, mai ales daca ai deja un abonament la ei pentru ca primesti modemul gratuit sau cu un cost minim (in cazul abonamentului Fiberlink 1). Orange are o oferta foarte proasta, de la Vodafone poti sa iei Cartela Internet daca ai deja un modem, clicknetul nu stiu cum merge iar Cosmote-ul are acoperire mai mica, in ciuda a ceea ce pretind ei.

Răspuns utilizator avertizat