| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi niste servere de sa:mp romanesti dar sa fie cat de cat populate. funda:X

605 răspunsuri:
| KrashTime a răspuns:

GO GO GO!

HostName: [Gamez-Arena] Eventuri zilnice
Address: 188.241.14.18:7777
Players: 5 / 50
Ping: 17
Mode: RP-GF v1.1
Map: San Andreas

| elele a răspuns:

93.119.26.222:7777 GO GO 25/50 TOT CE VREI!

| Gabriel_Mikulaş_1996 a răspuns:

(31.14.3.182:7777 ip sv) e un server de stunt super.
Primi 15 de pe server(in afara de W3ezoo,Cristy1997,militarul,CaTa,Omblad0n,[RCON]TheBestBoy(eu) si [RSP]TheBestBoy(tot eu).)primesc level 7 admin(din 10) iar daca nu injuri sau daca nu faci ceva rau iti dau owner.Multumesc.FUnda?

| BaroS_7350 a răspuns:

93.119.25.153:7777 – BEST GAMING
Serverul are un GameMode foarte plăcut și distractiv, cu sisteme foarte unice și foarte bine implementate. Se fac zi de zi eventuri, Staff-ul oferind și bonusuri în unele zile. Avem un Staff foarte bine organizat, serios și capabil, care asigură zilnic membrilor un joc cât mai plăcut și sigur.
Server-ul detine urmatoarele job-uri:
Dealer de droguri
Curier de pizza
Fermier
Sofer de autobus
Dealer de arme
Gunoier
Pescar
Camionagiu
Pilot de avion
Talhar
Tractorist.
Puneti aplica oricand pentru unul din aceste job uri ele fiind foarte distractive, neplictisitoare si banoase.
Pe langa aceste job-uri, va voi arata si factiunile care sunt pe acest server:
Police Department
Federal Bureau of Investigation
National Guard
Paramedic Department
Hitman Agency
Taxi Cab Company
Tow Car Company
School Instructors
News Reporters
Los Santos Vagos
Los Aztecas
Grove Street
Ballas
Guvern

Suntem în căutare de staff capabil, serios și activ și țin să menționez că funcțiile nu se acordă pe pile, toți jucătorii având aceleași șanse, totul depinde de activitatea și implicarea voastră. Pentru mai multe detalii, accesați forumul nostru www.best-gaming.ro/forum

Vă așteptăm pe comunitatea noastră și nu uitați să vă invitați și prietenii pentru mai multă distracție!

| Paval_Alexandru_2000 a răspuns:

Salut! Nu ai auzit inca? RPG.INTOXICATED.RO se redeschide cu un nou GM ce iti v-a capta atentia!
- Cautam Admini/Asistenti ce pot aduce minim 5playeri
- Cautam Admini/Asistenti ce se pot implica in noul proiect
- Deasemenea cautam Lideri pentru playeri loiali si activi serverului

| Lucian50 a răspuns:

Cel mai nou si mai tare server: HostName: RomaniaPlaseOffice La 10 on alegem un vip lv3
Address: 89.33.242.213:7777
Players: 146/ 150
Ping: 15
Mode: Trucking
Map: RPO->Convoy

| Lucian50 a răspuns:

Cel mai nou si mai tare sv din Romania:
HostName: RomaniaPlaseOffice La 10 on alegem un vip lv3
Address: 89.33.242.213:7777
Players: 145 / 150
Ping: 12
Mode: Trucking
Map: RPO->Convoy

| UniKoolVasy a răspuns:

Samp.CvL.Ro
Lv5-o arma personala gratuita
level 3-masina personala gratuita
/vip pentru donatii

| RoB28cuFunda44 a răspuns:

Uite aici un server nou de samp
HostName: Super Roleplay by RoB
Address: 89.45.98.173:7777
Players: 1 / 498
Ping: 6
Mode: U:RP v1.09.1
Map: Los Santos

| Tedi232 a răspuns:

| DKRAdrian a răspuns:

DESCHIDEREA OFFICIALA (In data de 20 octombrie 2012 a fost WIPE official, asa ca toti aveti o sansa la admin, lider, helper s.a.m.d)
http://www.big-network.in

Factiuni

Politia Romana
Serviciul Romana de Interventie
Armata Romana
S.M.U.R.D
La Cosa Nostra
Yakuza
Hitman
Stirile Big Network
Compania de Taxi
Groove Street Family
Ballas Gang
Los Santos Vagos
Varrio Los Aztecas

Joburi

Detectiv (/find)
Avocat (/free)
Whore (/sex)
Dealer de Droguri (/selldrugs)

-Iar la sistemul de droguri am creat ceva special pentru voi, veti vedea in joc.

Vanzator de Masini (/dropcar)
Mecanic (/refill /repair si /duty)
Badigard (/guard)
Vanzator de Arme (/materials si /sellgun)

-Aici au fost facut zone speciala unde vor fi facute materiale (veti primi checkpoint).

Sofer de Autobuz (/fare)
Ziarist (/papers /bring si /deliver)
Sofer de Tir (/buyprods /load /sellprods)

- Aici veti primi mai multi bani deoarece va fi o slujba mai grea si mai lunga deoarece va dura pana veti imparti la multe bizuri marfurile disponibile. Veti vedea in joc mai multe detalii despre job.

Fermier

- Este un job nou pentru server deoarece v-a trebui sa muncesti la o ferma de la tara cu o combina de agricultura. Va trebui sa lucrezi la pamant (sa treci prin niste checkpoint-uri) iar la sfarsit vei primi o suma de bani de la patronul fermei.

Sofer S.O.M.A

- Si acesta este un job nou pentru server, aici va trebui sa mergeti cu masina de gunoi la diferite case (unde va indruma checkpoint-urile) si va trebui sa luati cosurile de gunoi de la casa in masina de gunoi iar la sfarsit trebuie reciclate la groapa de gunoi.

Avem * RPG SITE care contine:

>> Lista cu Lideri
>> Lista cu Helperi
>> Lista cu Admini
>> Cerere Lider
>> Cerere Helper
>> Ban List
>> Generator Semnatura Player
>> Informatii Site si versiunea actual a sa-mp (0.3e)[/b]

Ce gasiti pe server cand intrati:

- Cand intrati pe server primiti level 1 si 350lei in mana / 500lei in banca
- Puteti cumpara 2 masini personale.
- Acum cand dati un report trebuie sa asteptati minim 30 secunde pentru altu iar acum o sa va accepte un admin reportul prin comanda /ar (accept report).
- Acum va puteti cumpara haine de la 'Magazinu de Haine' cu comanda /buyskin si o haina costa in jur de 20 sau 30 de lei. Puteti alege un skin doar de la 1 pana la 44.
- Adaugata comanda /styles, unde va puteti schimba stilul de lupta. Trebuie sa va duceti in 'Sala de Box' la vestiar si o sa vedeti acolo pasi care trebuie urmati. (3dtextlabel,dialogid,etc)
- A fost creat un sistem de 'show players' facut special de echipa noastra. Deci de acum veti vedea pe map sau minimap doar jucatori care sunt la cativa metri de voi, cei de la distanta nu.
- Adaugata comanda /count pentru admini care se foloseste la eventuri. Va fi o numaratoare atunci cand dati /count va scrie jos ' 3, 2, 1 - start ' deoarece ne-am gandit sa nu mai folosim aiurea celelalte chat-uri pentru a da un start.
- Adaugat Mall-ul Big Network care contine:

Cod:- un cazino
- o alimentara mare
- un magazin de haine
- un restaurant (bizul)
- sarituri cu parasuta (utilizare comanda /saritura)
- arena cu masini (curse)
- muzeu cu pesti (ceva unic)
- un club de stripteze + o camera privata

- Adaugat un sistem de ajutor pentru politisti. Sunt la dispozitie 3 comenzi:

Cod:/bk - cereti ajutorul colegilor (veti fi marcati cu rosu pe map)
/bkc - nu mai cereti ajutorul colegilor
/bklist - pentru a verifica pe cei care au nevoie de ajutor

- Adaugate seifuri la ganguri si mafii pentru depozitarea materialelor si drogurilor, acestea sunt salvate si dupa relog sau restart server.

Cod:/depozita - depuneti in seif materiale sau droguri
/scoate - scoateti din seif materialele si drogurile detinute de dvs

- Adaugat un nou sistem de arme, acum armele care le detineti intr-un anumit moment se vor vedea si pe corp ca in realitate. Au fost facut si 2 comenzi:

Cod:/dropgun - aruncati o arma pe jos
/takegun - luati o arma care se afla pe jos

- Adaugat un sistem de jefuire banca. Puteti jefui banca cand va aflati pe pickup-ul "$" din banca si tastati comanda /robbank. Veti avea nevoie de minim level 8 iar atunci cand jefuiti va fi alertata politia si veti primi wanted 5 + o suma de bani.

- Adaugat un sistem de cucereri de teritorii [rival wars]

Cod:/wars - ca sa vedeti toate comenzile disponibile
/scorewar - vedeti scorul detinut in timpul cuceriri
/givezone - dati un anumit teritoriu altui lider
/takezone - cuceriti un anumit teritoriu
/takeover - renuntati la o anumita batalie (doar admini)

- Adaugat un sistem de salvare tunning pentru masini personale. Comenzile sunt /savetunning si /loadtunning.
- Va puteti cumpara pachet de tigari de la alimentara iar apoi puteti fuma tigarile prin utilizarea comenzi /smoke
- A fost facut alt sistem de viata iar acum se va vedea si la 'stats' exact viata (cu fiecare procent).
- A fost creat un hotel care contine 10 camere de inchiriat doar pentru o noaptea. Daca doriti puteti revine peste o noaptea denou acestea sunt trecute cu '101, 102, s.a...'
- Adaugat un balon cu aer care se afla pe plaja, iar comenzile sunt:

Cod:/controlon - ca sa controlati balonul
/controloff - ca sa nu mai controlati balonul
/comenzibalon - ca sa vedeti cum controlati balonul

- Au fost adaugate 10 npc-uri, acestea sunt:

Cod:- 2 stripteze la mall
- 1 stripteza speciala in camera privata de la mall
- 2 badigarzi la mall
- 2 politisti la sectia de politie
- 1 civil la spawn civil
- 2 soferi de autobuze

- Adaugata o spalatorie pe server. Ca sa va spalati masina trebuia sa va cumparati un bilet de spalatorie de la o alimentara 24/7 iar apoi tastati comanda /spalamasina la spalatorie.

- Adaugat un magazin de electronica langa spawn civil. De acolo va puteti cumpara neoane si sirene pentru masinile dvs.

Cod:/neon - va alegeti culoarea neonului cumparat
/sirena1 - va puneti sirena mare
/sirena2 - va puneti sirena medie
/sirena 3 - va puneti sirena mica

- Adaugata o biserica si o capela langa sectia de politie. Totul este amenajat frumos si acolo aveti si un interior unde vom tine slujbe si unde se pot casatori playeri.

Cod:/bisericahelp - afli toate comenzile disponibile
/divort - divortezi de cineva
/casatorie - te casatoresti cu cinea
/martor - esti martor la casatorie

- A fost adaugat un sistem de basket si un teren foarte frumos amenajat langa spalatorie pe acolo. Va puteti juca basket cu prieteni oricand doriti!

Cod:/baskethelp
C - bati mingea de pamant
CLICK DREAPTA - iei mingea in mana
2X CLICK DREAPTA - arunci mingea

- A fost adaugata o noua primarie cu o noua infatisare mult mai frumoasa. [by speedkill mapping]
- A fost adaugat un sistem de faruri. Le puteti deschide si aprinde prin apasarea tastei NUM4.
- Puteti deschide automat portbagajul masini prin apasarea tastei NUM2.
- Puteti deschide automat capota masini prin apasarea tastei NUM8.
- Adaugat un sistem de audio. Este vorba ca va luati un casetofon si o sa ascultati muzica daca doriti.

Cod:/casetofon - ascultati muzica
/offcasetofon - opriti muzica de la casetofon

- Adaugat un sistem nou de fish, cu urmatoarele comenzi:

Cod:/fish - pescuiti
/fishes - aflati cati pesti aveti
/fishback - aruncati un peste
/fishallback - aruncati toti pesti
/releasefish - terminati de pescuit
/vinde pesti [numar] - vindeti pesti de la 24/7

- Adaugata o arena de hockey unde o sa puteti juca meciuri de hockey cu prieteni sau o sa se tine campionate:

Cod:/hskate - sa mergeti cu patinele
/starthockey - intrati in arena si jucati hockey
/stophockey - iesiti de la meciu de hockey

========================================================================

Scripter: BuBu
Site: http://www.big-network.in
Forum: http://www.big-network.in/forum
Site RPG: http://www.big-network.in/rpg
IP: 193.84.64.105:7777
DNS: rpg.big-network.in
80 slots + 10 npc-uri = 90

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

188.241.63.143:7777 G-gaming:RPG cel mai bun RPG! hai si tu

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

HostName:G-gaming:RPG
Address: 188.241.63.143:7777
Players: xx / 50
Ping: 31
Mode: RPG.G-gaming
Map: San Andreas
---------------------------------------------------
Ce gasesti pe server :...
16 Factiuni, acestea fiind :
PD(Police Departament)
FBI
N.G(Armata)
Paramedics(Smurd)
TM(The Mafia)
TT(The Triads)
The Mayor(Primarul)
Hitman Agency
New Reportes(Reporterii)
Taxi Companny
School Instructor's
GSF(Grove Street Family)
BF(Ballas Family)
VLA(Varios Los Aztecas Family)
LSV(Los Santos Vagos Family)
NFS Club
---------------------------------------------------
Mai cautam :
(-) Admini/Helperi responsabili
(-) Leaderi capabili pentru asi cauta membrii
---------------------------------------------------
Acest server are 2 tipuri de eventuri
1) Activate de admini/helperi
2) Activate din 5 in 5 minute(cel mai rapid) exemple :
-O persoana care scrie cel mai repede un cuvant primeste o anumita suma de bani
-Curse
-Hunted
-Gaseste Valiza
etc...

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

Www.KzHc.Netii.Net
Cautam:
-Staff activ (*)
-Clanuri (*)
-Servere de orice tip. (*)
Te asteptam pe cea mai frumoasa comunitatea de gaming. :>
Sigur nu o sa regreti!
Da massul mai departe daca vrei! Multumesc :-bd

| Myky1998 a răspuns:

Uite aici primul pe server are admin cautam si admini si helper www.elementrpg.forumz.ro

| Darknes21 a răspuns:

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777
Players: x / 50
Ping: 22
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

| rObYsYkA a răspuns:

HostName: Modern Role-Play | www.modern-rp.com [ 0.3e]
Address: 188.241.63.185:7777
Players: x / 50
Ping: 86
Mode: MO:RP v2.0.51
Map: Los Santos

| razvanrus a răspuns:

HostName: AllBits.ro: RPG Server [0.3.7] (BETA)
Address: 93.119.25.32:7777
Players: 17 / 50
Ping: 26
Mode: AllBits RPG 0.3.9
Language: Romana

| razvanrus a răspuns:

HostName: Mavro-Gaming | Playeri noi Lv 3 + 10KK! |
Address: 5.154.240.58:7778
Players: 6 / 50
Ping: 27
Mode: Mavro-Gaming 0.0.7
Language: Romana

| razvanrus a răspuns:

HostName: BlaZed RPG: Pregătim Wipe | Detalii Forum
Address: 93.119.26.210:7777
Players: 0 / 150
Ping: 24
Mode: BLaZed|RPG v1.0.0
Language: RO/EN
Pentru A accesa forumul intrati pe rpg.blazed.ro

| Daniel12595 a răspuns:

188.241.63.164:7777 Ii un server misto is ogramada pe el seara is 70/70 si ziua 60/60 Ii foarte super

| Catastrofa a răspuns:

HostName: [0.3e]SL
Address: 78.97.245.179:7777
Players: 25 / 25
Ping: 2
Mode: Romania Romania Stunt/Drift/DM
Map: Romania StuntLand

dau admine

| JokkkeR a răspuns:

[RO]Drift King Colceag
cel mai tare server de samp 0.3x

| JokkkeR a răspuns:

93.114.222.59:7777 [RO]Drift King Colceag...Cel mai bun server de stunt!
Vip gratis!

| DealyRKO a răspuns:

HostName: Devilz 2 arme + masina gratis!
Address: 94.177.106.178:7777
Players: 11 / 50
Ping: 25
Mode: Devilz v0.0.4
Map: San Andreas

| Raducu_Daniel_1999 a răspuns:

HostName: J2P.RO: Timp de 1 sap. ora 21:00 - 5RP + 5k
Address: rp.j2p.ro:7777
Players: x / 150
Ping: 11
Mode: J2P:RP v3.0.13b
Map: • LS and LV •

Te-ai plictisit de serverele identice? Uite aici unul iesit din comun
Este RP Iar Timp de o saptamana la ora 21:00 se dau 5RP + 5k!

Numele meu este Sauz_Larsen

| Raducu_Daniel_1999 a răspuns:

HostName: J2P.RO: Timp de 1 sap. ora 21:00 - 5RP + 5k
Address: rp.j2p.ro:7777
Players: x / 150
Ping: 11
Mode: J2P:RP v3.0.13b
Map: • LS and LV •

Te-ai plictisit de serverele identice? Uite aici unul iesit din comun
Este RP Iar Timp de o saptamana la ora 21:00 se dau 5RP + 5k!

Numele meu este Sauz_Larsen

| bogdan1005 a răspuns:

HostName: Romanian's WTFCS Server - www.wtfcs.com
Address: stunt.wtfcs.com:7777
Players: 1 / 50
Ping: 12
Mode: Stunt/Freeroam/Race/Parkour
Map: ~Hai La Noi!~

| bogdan1005 a răspuns:

HostName: LCSNN
Address: 89.33.242.181:7777
Players: 5 / 50
Ping: 24
Mode: LcS RPG v0.9
Map: LV and LS
Acuma l-am deschis e svru meu!