| cosmin123bos a întrebat:

Dati-mi niste servere de sa:mp romanesti dar sa fie cat de cat populate. funda:X

605 răspunsuri:
| MinecraftDenisuk a răspuns:

93.119.26.212:7777 PRO-GAMING. CEL MAI TARE SV! Se dau in fiecare sambata seara bani si lvl up. Si in zilele lucratoare cateodata

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/

| Skaryo a răspuns:

Ip: 91.215.98.209:7777 E SERVER 100% ROMAN
MA ADUS NaNe happy

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

93.119.26.225:7777 uite aici un server nou, foarte frumos, masini persoanale RPG, tot ce vrei, GMS, admini de treaba ai sansa sa ajungi GMS daca cunosti RPG si toate cele, bafta haide si tu

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

HostName: Romania RPG Server [0.3E]
Address: 93.119.26.225:7777
Players: 6 / 50
Ping: 31
Mode: |RO|RPG|v 0.3E|
Map: | Romania |

| Andrey_Bostan_1992 a răspuns:

HostName: ByZzZ RPg Server
Address: 178.156.218.152:7777
Players: 34/ 50
Ping: 32
Mode: ByZzZ v1.2 BETA
Map: San Andreas

Server romanesc, adminii de treaba totul este frumos, te asteptam si pe tine

| Danny_Acelasi_1993 a răspuns:

RPG.LOS-SANTOS.RO # /BONUS /GETGIFT /SPIN /QUEST
DNS: rpg.los-santos.ro:7777
IP: 93.119.26.143:7777
FORUM : www.los-santos.ro
PANEL : www.los-santos.ro/panel
RADIO : radio.los-santos.ro
Va asteptam in numar cat mai mare!

| AKAE a răspuns:

http://samp.u-like.me/

Se da admine, helpere!

| valentin4067 a răspuns:

Inrati pe cel mai tare server de trucking din Romania.RNT.SKILLEDG.COM:7777

| Rpg_Iulian_GAming_1971 a răspuns:

Rpg.bigzone.ro rpg.hplay.ro rpg.bugged.ro lastfrag.bloodwolves.ro 212.24.104.246:7777

| asasinul32 a răspuns:

Samp.b-gaming.ro:7777 te sfatuiesc cel mai tare server

| asasinul32 a răspuns:

Samp.b-gaming.ro:7777 un server tare

| Andrei_Avasilcăi_1995 a răspuns:

Server samp romanesc
HostName: Nolimit RPG www.nolimit-gaming.com
Address: 77.36.64.19:7777
Players: 77 / 100
Ping: 25
Mode: NN:RP v3.1
Map: San Andreas

| Callexus a răspuns:

HostName: ISB-GaminG RPG Cautam Leaderi Check Forum
Address: 93.119.26.12:7777
Players: 22 / 50
Ping: 6
Mode: ISB-RP v0.3.0
Map: LS-LV
Dimineata nu-s multi playeri dar in jur de 14 suntem ~25.

| grunzu69 a răspuns:

RPG.VibePlay.ro

| Kandia123 a răspuns:

Salut!
Nu vreau sa te stresez cu foarte multe descrieri. Vreau sa iti dai seama ca acesta este un server care se bazeaza pe starea de spirit a jucatorilor atat noi veniti cat si a celorlalti.Totul se face in functie de cerintele playerilor. Orice sfat se ia in considerare si NU vei fi lasat in urma Daca vrei sa incerci eu ne gasesti aici rpg.b-gaming.ro:7777

| K1dAnonim a răspuns:

HostName: GF Master:Azi 16:00 2 LEVEL UP+NRG+400k+5RP!
Address: 93.119.30.70:7777
Players: 4 / 50
Ping: 21
Mode: Devil GF
Map: San Andreas

| FlorinZEW a răspuns:

Salut, te astept pe rpg.playnion.ro:7777 - Avem staff capabil si condus de fondatorul ArthuR, alegem helper odata pe luna, avem forum/panel, server-ul este deschis de 5 ani! Te astept cu drag, numele meu FlorinZEW

| D0WN3D a răspuns:

GF INVINCIBILII Serverul Official Al Comunitatii Invincibilii. Va Rog Vizitatine La wWw.INVINCIBILII.tk

Serverul Este RPG Si Ruleaza Modul GodFtaher.
Contine Urmatoarele Factiuni:

1.NG
2.FBI
3.PD
4.The Triads
5.The Mafia
6.VLA
7.LSV
8.Grove Street
9.Ballas
10.Taxi Company
11.News Reporter
12.License Faction
*13.Club NFS
*14.Club NRG

La Level 3 si 36 ore jucate puteti sa v-a creati un NRG personal cu comanda /v create 522
La Level 8 si 100 Ore Jucate V-a Puteti Lua Si Masina Personala Folosind /v create

| BossLike a răspuns:

Server classic, The Best. IP Schimbator. Admin lvl 1 gratis. OWN prietenos.
Host : Best Classic Server >Admin 1 Gratis<
IP : 86.125.244.209 ( Dinamic schimbator)
Player X/500
Ping peste 15
Mode : xHardTruckers
Map : Sanandreas

| GeForce96 a răspuns:

RedzMax Community

Ce este RedzMax?
RedzMax este o comunitate splendida, un loc al distractiei si locul perfect unde te poti distra alaturi de noi pe server-ul de San Andreas Multiplayer (RPG.REDZMAX.COM), dar si pe forumul nostru (REDZMAX.COM/FORUM).

Ce detine comunitatea RedzMax?
RedzMax iti pune la dispozitie un website frumos, extrem de bine realizat si format astfel incat sa atraga atentia tuturor. (www.redzmax.com)
De asemenea, forumul comunitatii iti sta la dispozitie. (www.redzmax.com/forum)
Si, sa nu uitam de renumitul server de San Andreas Multiplayer unde va puteti distra copios. (rpg.redzmax.com:7777)

Prezentarea serverului de SA-MP
Comunitatea RedzMax se bucura de cel mai frumos Mod realizat vreodata, foarte bine aranjat, cu sisteme unice, neimaintalnite nicaieri altundeva.
Serverul dispune de:
Sistem unic de masini personale. Poti vinde, schimba o masina personala (pe alta masina personala), o poti bloca(/lock), o poti parca(/parca), ii poti modifica culoarea (/vcolor), ii poti seta placuta de inmatriculare (/plate)-(doar daca esti la locul special de inmatriculare).
Sistem unic de incendiere al masinilor personale; daca o masina personala i-a foc(bubuie), sistemul nu o va respawna, o va pune in flacari, iar un pompier va trebui sa vina sa o stinga. Astfel, detinatorul masinii plateste o taxa, iar pompierul castiga banii.
Sistem de /rob al bancii. Dupa ce este sparta(jefuita), banca ia foc si trebuie sa vina Pompierii sa o stinga.
Sistem de /robhouse al caselor. Fiecare casa are inauntru, intr-o camera, un seif. Acolo proprietarii isi pot depozita banii, iar un player poate intra in casa, spargand usa si poate fura bani din seif. De asemenea, daca proprietarul are Caine de paza, hotul va fi "muscat" si isi va pierde din viata.
Sistem de War pe teritorii. Exista 6 Mafii, 2 Aliante (Alianta Americana si respectvi Italiana). Aceste mafii pot declara razboi pe teritorii, timp in care se vor lupta, teritoriul licarind pe harta, iar alianta cu cele mai multe omoruri, va castiga teritoriul, acesta luand culoarea mafiei castigatoare.
Insula cu inchisoare pe ea. De fiecare data cand mori cu Wanted, sau esti prins de politisti, vei ajunge intr-o celula, unde daca iti va fi permis de catre un politist, agent sau soldat, vei putea iesi afara in curtea inchisorii, de unde poti evada. Exista un sistem de tuneluri prin ocean, iar daca vei putea sa inoti si sa supravietuiesti, vei evada din inchisoare.
Playerii pot fi avantajati prin cont MAXer (un fel de V.I.P). Acest cont iti da diferite beneficii, cum ar fi: Punctele de respect in plus se salveaza dupa /buylevel; poti avea 2 job-uri in acelasi timp; Costul obiectelor din magazinul RedzMax se injumatateste; Primesti interes in plus la Payday, iar maximul va fi de $350.000 in loc de $200.000; primesti mai multe materiale cand livrezi la Arms Dealer. Mai multe detalii aveti prin comanda /maxer in joc sau accesand adresa: http://redzmax.com/shop/samp.php? maxer.
Serverul dispune de un sistem de GP (Game Points - Puncte de joc). Cu aceste GP iti poti cumpara RPBoost, care iti va da 1 punct de respect in plus la Payday, astfel incat in loc de 1 Respect, vei lua 2. Aceste GP le poti achizitiona facand diferite misiuni(achievements) cum ar fi: Prima data cand omori un admin - 10 GP; prima data cand iti iei un job - 10 GP; cand avansezi un level - 10 GP; pentru fiecare statueta tikki gasita - 10 GP.
Probabil va intrebati ce sunt statuetele tikki. Aceste statuete sunt niste misiuni in joc. Sunt 30 de statuete ascunse pe toata harta din Los Santos si Las Venturas. Pentru fiecare statueta gasita, primesti cate 10 GP.
Serverul dispune si de un sistem unic de Stiluri de lupta. Pentru ati putea schimba stilul de lupta (Karate, Grab'nkick, Box, Kung Fu etc) este necesar sa inveti minim 2 stiluri. Exista sali de antrenament pentru fiecare stil de lupta, iar cand skill-ul tau atinge maximul, inseamna ca ai invatat sa te lupti.
Pe server nu exista factiunea de licente (instructori). Licentele ti le iei de la DMV-uri si trebuie sa dai un test practic pentru a primi licenta.
Event-urile bineinteles ca sunt la ordinea zilei, adminii avand obligatia de a le organiza periodic, iar premiul variand intre (30-50k si 200-300k.)
Fiecare factiune, mai putin mafiile, are cate 2 HQ, iar membrii isi pot alege unde sa aiba spawn-ul.
De asemenea, fiecare factiune are cate un seif, unde membrii pot depozita bani, iar liderul ii poate retrage si ii poate imparti membrilor la sedinte drept prime si/sau salarii.
Mecanicii( membrii factiunii Remorcari Auto ) au responsabilitatea de a tracata masinile personale parcate aiurea pe strada/trotuar, care vor fi transportate la HQ, de unde, playerii, pentru a le putea lua inapoi, vor plati o taxa care va intra in seiful factiunii.
Si nu in ultimul rand, un website cu totul si cu totul faimos, realizat de insusi scripterul serverului, (www.redzmax.com/rpg). Acest site ofera statistici online, direct de pe serverul nostru de SA-MP. Conectandu-va la contul vostru de pe server, puteti vedea: liste de administratori/asistenti/lideri/membrii factiunilor si rank-ul de care dispune fiecare, dar si detalii despre utilizatori banati si alte lucruri interesante.
Si asta, bineinteles ca asta nu este tot, insa mai multe detalii aflati intrand pe server-ul nostru, sau pe forum.
Acum, statisticile serverului arata astfel:

HostName: (0.3x)RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
Address: rpg.redzmax.com:7777
Players: 239 / 400
Ping: 16
Mode: RZM:RP v0.7.4
Map: San Andreas

Factiunile serverului si job-urile sunt urmatoarele:
1. Factiunile:
Departamente: Politia Romana, Serviciul Roman de Informatii, Garda Nationala, SMURD, Hitman.
Factiuni pasinice: Primaria (Mayor), Reporterii de stiri, Agentia Taxi, Remorcari auto.
Mafii:
Alianta Americana: 15 Avenue Families; The Orleans Family; The Dallas Crime Familia.
Alianta Italiana:0 Sacra Corona Unita; The Falcone Famigla; The Bonanno Famigla
2. Joburile:
Legale: Deteciv, Avocat, Mecanic, Bodyguard, Boxeur, Vanzator de ziare, Tirist, Curier, Gunoier, Sofer pe Cariera, Fermier, Spalator de strazi.
Ilegale: Prostituata, Dealer de Arme, Dealer de Droguri, Hot de masini.

Link-uri utile:
Site-ul nostru: www.redzmax.com.
Forumul nostru: www.redzmax.com/forum.
Magazinul virtual al comunitatii: www.redzmax.com/shop
Website-ul cu statistici online ale serverului: www.redzmax.com/rpg.
Serverul de San Andreas Multiplayer RedzMax RPG: rpg.redzmax.com:7777 sau 89.33.242.12:7777.
Modify message

| D0WN3D a răspuns:

HostName: [0.3z]STEPTM GF: La 10 playeri on 10rp + 300k
Address: gta.steptm.com
Ping: 119
Mode: STEPTM GF 1.0
Map: San Andreas

| SenKing a răspuns:

Rpg.redgame.ro
Un server deschis in aceasta luna, cu un sistem de rob original, in banca din lv.

| nachogrande a răspuns:

Http://pg-official.com Aici gasesti servere adevarate. De exwemplu eu pe rpg am 800kk si o casa VW

| nachogrande a răspuns:

HostName: Real-Gaming RPG : 5 Ore jucate = Masina
Address: rpg.real-gaming.ro:7777
Players: 26 / 100
Ping: 15
Mode: RG:RPG v1.0.0
Language: RO | EN

| MosuPlayed a răspuns:

Iti recomand Rpg.Played.Ro Este un server Romanesc deschis recent. Forum: www.played.ro

| Sergian a răspuns:

Cel mai bun server! Nou!

HostName: BnYRomania RPG -- UNBANED --
Address: samp.bnyromania.com:7777
Players: x / 50
Ping: 24
Mode: BnY Official
Map: Lumea Noastra

| Stefan_Smily_1992 a răspuns:

HostName: AdvancedGaming Role Play [0.3x]
Address: 89.42.200.33:7777
Players: 10 / 60
Ping: 21
Mode: Version v4.0 - RPG
Map: • LS and LV •

| Stefan_Smily_1992 a răspuns:

New SERVER! Black-Force ( Tinta noastar esti tu! ) CONNECT : 93.115.84.251:7777

Penru inceput veti primi lvl 3 si 50.000$ in mana si 50.000$ in banca iar la INCEPUT veti avea dreptul de a alege o MASINA si o CASA.
Serverul dispune de un game mod ORIGINAL este 100% RPG.
Va punem la dipozitie 170 de case.
Pentru cei care vor sa iasa in evidenta avem 15 Bizuri.
Veti putea detine 3 masini personale, un motor, o baraca si un elicopter pe care le puteti obtine de la un Dealership ORIGINAL si bine organizat.
Veti avea parte de numeroase EVENTURI...
Masinile personale dispun de un sistem de engine ( tasta 2 ) si faruri ( CTRL ).
Aveti la dispozitie rent MONSTER TRUCK si MOTO.
Factiunile sunt in total la numar de 15 care va sunt prezentate mai jos, MAFIILE dispun de un sistem de WAR.
Salariile de la FACTIUNI se vor da in fiecare DUMINICA intre orele 20:00 - 21:00 care difera in functie de RANK.

Pentru a va convinge! CONNECT : 93.115.84.251:7777
Pentru alte detalii vizitati FORUMUL : www.black-force.ro sau pe http://www.facebook.com/pages/Black-Force-Community/424041374333354?ref=hl

Factiuni:

Poleci Departament
FBI
National Guard
Medics
TowCar Company
News Reporter
Taxi Company
Ls Council
Skool Instructor
Mechanic Company
Rce Shottas
The Rusian Mafia
The Italian Mafia
The Romanian Mafia
The Hitman Agency

Joburi:

Legale:

Detective (Detectiv)
Lawyer (Avocat)
Car Mechanic (Mecanic de masini)
Bodyguard (Garda de corp)
Car Dealer (Vanzator de masini)
Boxer
Bus Driver (Conducator de autobuz)
Trucker (Camionagiu)
Garbeage Collector (Gunoier)
Paper Boy (Ziarist)

Ilegale:

Arms Dealer (Traficant de arme)
Drug Dealer (Traficant de droguri)
Whore
Car Jacker (Spargator de masini)

CONNECT :

HostName: (0.3x) Black-Force: Tinta noastra esti tu!
Address: 93.115.84.251:7777
Players: xx/ 95
Ping: 30
Mode: BF-RPG: v0.4 MySQL
Map: San Andreas

| Hack21051 a răspuns:

HostName: » Romania Nexus Stuntage « | /BuyVip - V.I.P Free
Address: 79.116.211.224:7777
Players: 22 / 50
Ping: 16
Mode: Romanian Server (RO/ENG)
Map: Stunt-DM-Race-FreeRoam