| DimLight a întrebat:

De ce e micraft asa interesant/jucabil? cati ai ai si de ce joci minecraft?! sunt si fete jucatoare de minecraft?!

1 răspuns:
| Waxyzz a răspuns:

Minecraft este considerat ca fiind jucabil/interesant din cauza creativitatii necesare pentru a te juca acest joc. Cum "lumea minecraft" este de cateva zeci de ori decat suprafata pamantului este foarte interesanta. Un alt aspect este faptul ca poti construii case, monumente, poti practica "Crafting" pentru care ai nevoie de creativitate pentru al practica(fara outlook) si la o anumita parte a jocului scopul este sa supravietuiesti, etc.