| shippuden a întrebat:

De ce imi apare eroarea asta la assasins creed 3 "This application has failed to start because d3d11.dll was not found.Re-installing the application may fix the problem" ce as putea sa fac pentru a-mi merge jocu si sa nu-mi mai apara eroarea asta cand intru in joc?

2 răspunsuri:
| calyn96 a răspuns:

Incearca sa instalezi direct x asa mi-a mers mie funda?happy

| klasian92 a răspuns:

Http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? d3d11. Da-i jos de tot, download zip-file. Daca iti mai apare ca iti lipseste xxxxxxxx.dll, scrii acel dll pe google + download. Exemplu la tine ( d3d11.dll download ) scrii asa pe google si dai pe primul link ce iti apare. Dupa aceea dai dezarhivare la dll-ul ce l-ai downloadat si ii dai extract files in joc, unde iti apare tie imaginea cu AC3 ( Assassin's Creed 3 )