| xNoName95 a întrebat:

De ce imi da Erroarea asta cand vreau sa intru intr-un metin

LOG

( Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci.urmeaza pasi acestia:
1.Dai click dreapta pe launcherul de la metin2
2.Dai pe proprietati(properties). Este ultima varianta.
3.O sa iti apara ceva. ai de ales:General, Compatibilitate, Securitate si Detali.Alegi Compatibilitate.
4.Ai acolo Modul Compatibilitati si mai jos scrie ceva.Langa acel ''ceva'' ai o casuta.O bifezi.
5. Dupa asta, o sa poti schimba ce e mai joc de ''ceva''laughing.Ehh.Dai click acolo si alegi Windows-ul pe care il ai tu la pc.
6. Apoi bifezi ''deschide acest program prin administrator'' sau ceva in genu.
7.Dai ok.
8.Deschide metinul prin launcher..Numai prin launcher.
9. Bucurate de acel metinlaughing.
Daca iti merge.da-mi si mie te rog fundita, daca vrei.Nu prea ma intereseaza fundita..ma intereseaza sa iti fiu de ajutor.:*

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click dreapta pe launcher (iconita de pe desktop) si apoi click pe Troubleshot Compatibility->Troubleshot program->Lasa bifat prima casuta si apasa next, bifeaza Windows 7, apasa Test program, iti intra in joc dupa da click pe next si gata. Daca ai XP bifeaza XP.
Bafta!

| xNoName95 explică (pentru neluL):

Nu am inteles 1 bob din ce vrei sa-mi spui.Si eu am pc setat in romana oricum mersi ca ai vrut sa ma ajutistraight face

neluL
| neluL a răspuns (pentru xNoName95):

Si in ce limba am scris mai sus? Foloseste google translate!
http://www.translate.google.com/ ai 2 cuvinte in engleza.
Troubleshot Compatibility = Diagnostic compatibilitate

| xNoName95 explică (pentru neluL):

Te rog baga-ma in lista de mess: florin_marius2010

neluL
| neluL a răspuns (pentru xNoName95):

Nu folosesc mess!

| xNoName95 explică (pentru neluL):

Eu aici nu inteleg Da click dreapta pe launcher (iconita de pe desktop)?

neluL
| neluL a răspuns (pentru xNoName95):

Nu ai o iconita pe desktop de pe care pornesti jocul? Daca da, atunci da click dreapta pe ea.

| Mitroi_Gean_1998 a răspuns:

Mie nu imi merge

| Mitroi_Gean_1998 a răspuns:

Puteti sa ma ajutati si pe mine ca miw nu imi merge

| imiplacmanelele a răspuns:

Si eu am aceasta problema si nu imi merge cu Trobleshot

| Nyx a răspuns:

Sa vedem daca pot simplifica :
1.Click dreapta pe starterul cu care pornesti jocul
2.Selecteaza Proprietati(Properties)
3.Intra la Compatibilitate(Compatibility), alege windows 7 si bifeaza sa ruleze cu administrator.

| bmauras13 a răspuns:

Am windows 8... si nu imi apare acolo.
Bianca ma poti ajuta?

| Bugnar_Paul_1998_DL4e a răspuns:

Cand intru in metin imi apare log Metin2.Create_No Apropriate_DEVICE nu stiu de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bmauras13):

Click dreapta pe iconita de la launcher - Apesi pe Troubleshoot Compatibility si asta e :]. O sa iti faca el automat.

| Terraa_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc