| xFlorin a întrebat:

Cand intru in metin imi da eroarea asta:
Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE
care ma ajuta dau funda

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Simplu Hardiskul unde este pus Folderul cu Metin2 nu este compatibil systemului trebuie sa il faci compatibil.
Sunt 2 etape?
-Click dreapta=Properties= Compatibility
Bifezi casuta (run this program in compatibility mode for) si alegi tipul de system de operare) de obicei este Windows Xp/Vista/Win7/Win8 (in functie de sistemul de operare) ori alegi pe system de operare ori pe Xp.

-Click dreapta pe Metin2=Comaptibility Troubleshooter= Troubleshoot program=Bifezi primele doua=Bifezi Systemul de operare pe care il ai (win7/Win8)=Next

Si dupa aceea dai Test The program (si se deschide Metinul).

PS:La prima daca faci aceea setare dai numai click pe Metin si atat, iar la doua trebuie mereu sa faci aceea setare sa intri sa-l faci compatibil ca sa te poti juca.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns.

| xFlorin explică (pentru DragomirMihail2020):

Pai prima nu merge am incercat si inainte..Si nici adoua nu merge dau click dreapta Comaptibility Troubleshooter si-mi da eroare:An error occurred while troubleshooting:
A problem is preventing the troubleshooter from starting.Si-mi apare sa dau close.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru xFlorin):

Iti apare aceasta eroare din cauza sistemului trebuie sa faci cateva modificari ca sa iti mearga.
Apasa Win+R (tastatura) sau pe caseta de la start scrii services.msc si dai enter.

O sa iti apra Services Manager.
Cauti Servicii criptografice (Cryptographic services) este setat la Manual, dai dublu click sau Properties.
Si schimba serviciu de tip Startup la automat si faci click pe start si dai Ok.

Dupa ceea trebuie Dezactivat UAC.
Deschidezi Control Panel Si faci clic pe Conturi utilizator (User Accounts) pictograma.

-Se va deschide fereastra "Change User Account Control Settings". Tragi cursorul acela in jos (never notify si dai Ok).

Si acuma acele setari de mai sus trebuie sa mearga.

| xFlorin explică (pentru DragomirMihail2020):

La startup cum zici tu e deja pe automatic nu era pe manual.

| xFlorin explică (pentru DragomirMihail2020):

Si am dezactivat aia degeaba nu merge.

| xFlorin explică (pentru DragomirMihail2020):

Lasa-mi id-ul tau si vorbim pe mess poate ma poti ajuta happy