| BlackHear7 a întrebat:

De ce nu-mi ruleaza Crysis 1, pe windows 8?

Am instalat tot ce trebuie, se aprinde 2-3 secunde dar se vede doar negru..si imediat se stinge.

Am 2gb ram, 1.80 dual core si nVIDIA geforce 7300 am mai rulat jocul pe calculatorul asta mai de mult.

2 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Te-ai gandit ca e posibil sa nu fie compatibil cu Windows 8? E relativ nou si prea "inovator" ca sa aiba asa de mult suport ca Windows 7 sau XP.

| BlackHear7 explică (pentru xFluing):

M-am gandit...dar repet, l-am mai jucat pe windows 8...acum nu stiu ce are a dat in boala copiilor nu stiu.