| BlackHear7 a întrebat:

De ce nu-mi ruleaza Crysis 1, pe windows 8?
Am instalat tot ce trebuie, se aprinde 2-3 secunde dar se vede doar negru..si imediat se stinge.
Am 2gb ram, 1.80 dual core si nVIDIA geforce 7300 am mai rulat jocul pe calculatorul asta mai de mult

Răspuns Câştigător
| VladA13D a răspuns:

Am aceeasi problema, si am inteles ca s-ar putea sa fie de la DirectX, sau pentru ca Windows 8 nu este optimizat sa ruleze Crysis, pentru ca pe atunci nu exista.

| BlackHear7 explică (pentru VladA13D):

Da.ajung la concluzia ca e incompatibil. sad

2 răspunsuri:
| RokKzis a răspuns:

Ruleaza dar instaleaza driverele pentru placa video, sau directx 11