| andys4u a întrebat:

De ce nu pot instala windows-ul? de ce imi da eroarea asta 0x80070057?

1 răspuns:
| mickeyMT a răspuns:

Eroarea asta apare deoarece partitia rezervata pentru system este deteriorata. Solutia este foarte simpla:
Pentru a rezolva această problemă, ștergei toate partițiile existente, creezi o nouă partiție, și continui cu formatarea:
1.Bagi Windows-ul si pornesti instalarea
2.In prima fereastra iti alegi preferintele si apesi pe 'Next'
3. Apesi pe 'Install Now'
4.Accepti termenii de licenta si 'Next'
5. Apesi pe "Custom (Advanced)"
6.Cand ajungi aici apesi pe "Disk 0 Partition 1: System Reserved" (fisierul de 100 mb; type: system) si dai DELETE. Apesi OK.
7.Selectezi cea de-a doua partitie si dai DELETE. Apesi Ok.
De aici ar trebui sa ai o singura partitie neformatata. O sa apesi pe formatare si nu cred ca o sa mai ai probleme.
Daca totusi apar alte probleme poti urma pasii de aici :
http://support.microsoft.com/kb/2476568