| RaduXZ9 a întrebat:

De ce un youtuber cu 1 milion de abonati are doar in jur de 200.000 de view-uri? nu ar trebui sa aiba macar 700.000? eu cred ca numarul de abonati de la Youtube este "umflat" si ca adevaratul numar de oameni care te urmaresc este dat de numarul de vizualizari

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu e umflat. Faza e ca multi se uita la un video, dau subscribe si dupa isi pierd interesul. Pewdiepie are 50 de milioane de subs si rar are mai mult de cinci milioane views de exemplu.

| AdreAdre a răspuns:

Pentru ca nu la toti le place acelasi lucru. De exemplu, daca are 1m subs, si face un video cu joc de groaza, unii nu le place sa se sperie asa ca nu se uita la video. De asta fac mai putine vizionari. Nu ai cum sa-i multumesti pe toti cu fiecare video.