| anonim_4396 a întrebat:

Explicati-mi si mie povestea din Crysis 2. Multumesc, ofer funda si voturi.

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Da, când am început acest articol chiar mă gândeam la chestia asta. Crytek, dezvoltatorii care se ocupă de FPS-ul Crysis 2, au povestit foarte mult despre acest titlu. Au avut cam 4 sau 5 dev diary-uri, multe trailere, dar în nici unul nu am observat detalii exacte referitoare la povestea din spatele jocului. A, păi știam că e cu extratereștri, multe gloanțe și un NY modern, dar nu e de ajuns!

Hai că nu te mai țin în suspans. Tot jocul se desfășoară la trei ani după ce s-a terminat primul Crysis, iar alte legături nu prea mai există, pe lângă împărțirea aceluiași univers comun. Alcatraz este un personaj total nou, iar personajele din vechiul titlu nu sunt amintite.

Pe de altă parte, am rămas uimita de fidelitatea detaliilor pe care le are New York-ul în război!

Aici poti sa vezi un video:

http://www.youtube.com/watch?v=7Ab7UOUtN_Q

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc... insa ma refeream la cum incepe crysis 2, cine e tipul care se sinucide si de ce, ce face Tara Strickland si asa mai departe...