| Ea_De_1997 a întrebat:

Hei buna TPU! Ieri am primit asta
{buna sunt TERESA FIGAGLO azi implinesc 27 de ani de cand am murit. Daca nu trimiti acest sms la alte 20 de persoane o sa dorm cu tine mereu si daca nu crezi du-te pe google si scrie TERESA FIDAGLO, o fata nu a bagat in seama acest mesaj si dupa 20 de zile i-a murit mama.ITI CONVINE SA TRIMITI ACEST MESAJ. EU NU SUNT TERESA FIGAGLO...DAR LAM PRIMIT PE FACEBOOK...SI EU NU VR sa risc l-am prm si eu }
Si nu stiu ce sa fac.Am trimis la 20 de persoane cryingcrying( ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Pare ciudat, insa nu poate fi mai mult decat o coincidenta nefericita. In mod logic si rational, nu e posibil ca o persoana moarta sa faca astfel de lucruri. Oricum, nu a avut nicio treaba cu mesajul, dupa parerea mea.

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Tu chiar crezi ca mortii poti trimite mesaje pe Messenger/Facebook/ etc? E doar un mesaj din ala care circula, trimis de la persoana la persoana. Iti dai seama (sau nu) ca nu se va intampla nimic daca il ignori. Nu mai trimite la nimeni, fiindca sunt chiar enervante mesajele de felul asta. Primeam si eu cu zecile mai demult, cand erau mai "populare", sa zic asa.

| Ea_De_1997 explică (pentru thegatekeeper):

O prietena de-a mea a primit un astfel de mesaj si l-a ignorat. Dupa 1 saptamana i-a murit mama.

| thegatekeeper a răspuns (pentru Ea_De_1997):

Pare ciudat, insa nu poate fi mai mult decat o coincidenta nefericita. In mod logic si rational, nu e posibil ca o persoana moarta sa faca astfel de lucruri. Oricum, nu a avut nicio treaba cu mesajul, dupa parerea mea.

| Mαdαliηα a răspuns:

Si eu daca l-am citit, trebui sa il trimit si eu? o.o Da sa o luam logic, mesajul asa se poate trimite in fiecare zi la ale persoane, sau poate o persoana nu intra pe mess cateva zile iar apoi intra si il vede si na il trimite, " ea " implineste 27 de ani in fiecare zi de cand a murit? o.o rolling on the floor) in fne, zi daca trebuie sa il trimit si eu!? ca te omor eu pe tine daca patesc ceva, te bantui blushing rolling on the floor))

| Ea_De_1997 explică (pentru Mαdαliηα):

Pe cine draq bantui? Pa mata? Hai zaaatt de aici.

| Mαdαliηα a răspuns (pentru Ea_De_1997):

Bai, pishato sau pishatule ce mortii ma-tii esti, vezi ca nu ti-am vorbit urat. Pui intrebari de tot rahatu la ce te astepti? te-am intrebat daca trebuie sa il trimit si eu ca l-am citit. Extraterestro o.o manca-mi-ai virgula! i. de corcitura devil happy. data viitoare ai grija cum vorbesti.

| Ea_De_1997 explică (pentru Mαdαliηα):

Hai jet. Ai draq prosti raspund si ei sa se afle intreaba.