| bmwpassion a întrebat:

De ce mi se blocheaza laptopul cand ma joc GTA San andreas real v2? Mi se blocheaza deodata si ramane imaginea nemiscata din gta si scoate un sunet ciudat gen : rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, si trebuie sa il opresc de la buton si sa il pornesc iarasi dar mie ca o sa se strice odata si odata...Ce pot sa fac?
P.S.: Am windows 7, Laptop Lenovo 2 GB RAM
Am instalat windows-ul in urma cu o luna jumate.

Răspuns Câştigător
| dragon40 a răspuns:

daca faci ce spun eu aici va merge!
1) in mare, ursa de vina daca are peste 5 ani e clar ori o repari ori alta noua!
2) placa video sa aiba cerintele de system, si temperatura ei, de ex; daca procesorul nu-e bun, trece de temperatura normala poate-ti mai tr un cooler la pc.
3) verifica jocul sa nu aive probleme de genul virusi sau fisierele nu originale.
4)iti dau un program si dai pe el si l ruleaza pe desktop sau in bara jos (stanga) iti spune temperatura pc-ului sa nu treaca de 70* C acolo unde scrie cpu, link program : http://download.cnet.com/SensorsView-Pro/3000-2094_4-10641836.html, SUCCES!

| bmwpassion explică (pentru dragon40):

Ok multumesc mult dar daca trec de 70* C ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| dragon40 a răspuns:

Tr sa cumperi alta sursa la laptop. daca ai placa de baza ddr3 sa fie sursa mai scumpa de 600w