| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie cum pot sa fac un server gratis de minecraft.
Si cum sa intre prietenii mei pe el dupa ce il fac.
Si cum sa pun ce mapa vreau eu pe el adica una de pe singleplayer sa o pun acolo.
Dar sa meargă.
Si un tutorial dacă este.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Minecraft presupun.
Instalezi Hamachi, te asiguri că și prietenii au Hamachi instalat, creezi un o rețea privată și le spui host-ul și parola, după ce ai pornit serverul, mergi pe adresa serverului (IP-ul tău și portul default al serverului("localhost" nu funcționează din nu știu ce motive)), le spui și prietenilor adresa și gata.
Cum să ceezi un server și să îl setezi vei găsi un număr infinit de tutoriale pe YouTube.

7 răspunsuri:
| MagmanCuban a răspuns:

Server de ce? de Minecraft? poti incerca pe server.pro

| anonim_4396 explică (pentru MagmanCuban):

De minecraft.

| anonim_4396 explică (pentru MagmanCuban):

Zi mi tu te rog cum sa il fac pe server.pro.
Pas cu pas te rog

| MagmanCuban a răspuns (pentru anonim_4396):

Intri iti faci cont si iti arat acolo ce fel de server vrei de pc sau Minecraft pe, regiunea, premium sau free, bifezi pe acolo alegi plugin bukkit, cauta si tu pe Youtube daca ti-e chiar asa greu

| anonim_4396 explică (pentru MagmanCuban):

Pai si cat timp este valabil serverul?

| Nitescu_Ioana_1998 a răspuns:

Server.pro

| anonim_4396 explică (pentru Nitescu_Ioana_1998):

Si cat timp este valabil serverul? Este mereu?