| Sonni a întrebat:

Heii TPU! De curand mi-am cumparat un Acer V3. Intrebarea mea este: De ce imi merge Grand Theft Auto IV in reluare?
Configuratia este aceasta :
-Procesor: Intel core i5 generatia a III-a. (2. 5GHz with Turbo Boost up to 3. 1GHz)
-Placa Video: NVIDIA GeForce 630M 2GB
-Ram: 4GB DDR3
-HDD: 500GB
Funda! happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Verifica unde ai instalat jocul cu pricina si asigurate ca a ramas spatiu suficient.Si daca rulezi windows 7 verifica ratingul.Tot la fel pentru windows 7 trebuie sa dezactivezi interfata aero cind te joci, asta o faci prin click dreapta pe executabilul jocului si la compatibilitate cauta "disable visual themes" si "disable desktop composition" si le pui caciula in casuta din stanga lor si dai apply.

| Sonni explică (pentru Kövér_Paul_1979):

Rating-ul pe Windows 7 este de 5.0.Voi incerca si dezactivarea interfatei Aero si daca merge iti vei primi Funda.

| Sonni explică (pentru Kövér_Paul_1979):

Nu a mers. Dar oricum am instalat Grand Theft Auo IV Episodes From Liberty City si merge perfect.