| AsulDePika a întrebat:

Salut

De curand mi-am cumparat un pc

processor : Intel Core i5-4200M 2.5Ghz with Turbo Boost up at 3. 1Ghz, Nvidia GeForce GT750M 8Gb RAM

Pot sa joc gta 4 sau assassins creed 3 sau 4 pe el? SI ce jocuri noi as mai putea juca cu conditia sa aiba un fps cat de cat decent

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul are integrat in el Intel HD 4600, vei putea juca nu numai assassin's creed 3/4, ci si Unity, dar ce-i drept pe rezolutie mica, cu un fps de 30 zic eu, bine ca ai 8gb ram, sper sa aiba o frecventa cat mai buna. Cu cat frecventa ramilor este mai buna, cu cat chip-ul grafic care depinde de memoria ram are de castigat.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru AsulDePika):

Cu tot la high nu-l vei rula fara o placa video, dar totusi iti va merge pe 1024/1280 cu preset-ul pe low spre medium, totusi vorbim de un chip grafic integrat in procesor, nu o placa video. Cel mai probabil pe medium in AC3 vei avea intre 30-35 fps! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru AsulDePika):

Fa sa merite aia 700 euro, achizitioneaza-ti o placa video pana in 600 lei si vei putea rula aproximativ tot la high cu ea! happy

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Jipa95):

Tu realizezi ca el are laptop si are deja placa video dedicata : Nvidia GT 750M?

| Jipa95 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Eu vorbeam de procesor, nu de placa video.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Jipa95):

Tu vorbeai de faptul ca nu citesti tot si raspunzi anapoda.

8 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Normal ca merge, eu am un amarat de dual core la 2.9 ghz si 4 GB RAM, si GTA 4 imi merge la high
Toate cele bune