| The16 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi si anume, mi-ar merge League of Legends pe configuratiile astea:
-Windows XP SP3
- procesor AMD Semprom 3000+, ~1. 8GHz
- placa video ATI Radeon 9550 / 1050 Series, 256MB
- 2GB Ram
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| only2k a răspuns:

Nu credcă îţi va merge din cauza procesoruluithinking, rami sunt bunicei(pentru acest joc) iar placa video să zicem că merge cât de cât. dacă aiavea şi procesorul măcar 2. 4GHz ar fi okei thinking dar probabil îţi va sacada puţin.

| The16 explică (pentru only2k):

Mersi de raspuns! Dar el imi inta in joc, adica aculo unde imi arata profilul si toate cele dar daca vreau sa intru in meci nu imi intra adica mi se vede negru. Exista vreo solutie sa rezolv asta?

| only2k a răspuns (pentru The16):

Pai asta cred ca este si problema,calculatorul tau suporta jocul pana la un anumit punct. Exact ca si la jocurile de strategie,iti merg pana la un anumit punct, dar dupa aia cand sunt mai multe unitati(armate, oameni, cladiri, etc.)incepe sa iti mearga greu.